w

Kierowca Toyoty uderzył w latarnię. „Mogła być tragedia” (wideo)

Zderzenie z latarnią
Kierowca Toyoty uderzył w latarnię. "Mogła być tragedia" (wideo)

Zbliżając się do skrzyżowań, zawsze trzeba utrzymywać wysoki poziom koncentracji, bo nigdy nie wiadomo, czy nie wydarzy się coś nieoczekiwanego.

W wielu przypadkach nie da się uniknąć poważnych konsekwencji. Tym razem kierowca Toyoty uderzył w latarnię, czym naraził siebie i innych na spore niebezpieczeństwo. Wszystko zostało zarejestrowane dzięki kamerze umieszczonej w samochodzie świadka.

Nic nie wskazywało na to, że może dojść do tak nietypowego zdarzenia. Użytkownik japońskiego samochodu wyjechał z drogi podporządkowanej i… nie wiadomo, co chciał zrobić. Miał szczęście, że żaden inny uczestnik ruchu nie znalazł się na kursie kolizyjnym na drodze z pierwszeństwem. Gdyby było inaczej, mogłoby dojść do dachowania.

Kierowca Toyoty uderzył w latarnię

Niewykluczone, że mężczyzna prowadzący C-HR zasłabł za kierownicą. To tłumaczyłoby abstrakcyjną kolej rzeczy. Było mnóstwo miejsca, by uniknąć zderzenia. W grę wchodzi też oślepienie przez słońce, ale to nie tłumaczy braku użycia hamulca.

Kierowca Toyoty uderzył w latarnię
Nagrywający miał sporo szczęścia – gdyby nie latarnia to on zderzyłby się z Toyotą

Nieco mniej prawdopodobny, ale wciąż realny scenariusz to pomylenie gazu z hamulcem. No cóż, już niejednokrotnie widzieliśmy takie zdarzenia, dlatego trudno je wykluczyć.

O dużym szczęściu może też mówić nagrywający. Korzystał z sąsiedniej jezdni i gdyby nie latarnia, to kierowca Toyoty uderzyłby właśnie w jego pojazd. Biorąc pod uwagę stronę zderzenia (drzwi kierowcy), mogłoby skończyć się naprawdę poważnymi obrażeniami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

308 SW 2022 test

Peugeot 308 SW to najładniejsze kompaktowe kombi na rynku. Ma jeszcze kilka istotnych zalet (test)

Nieostrożne omijanie

Rowerzystki na rondzie. „Kaski nie chronią przed głupotą” (wideo)