w

Kia Xceed – oficjalna zapowiedź

W zeszłym tygodniu do sieci wyciekły zdjęcia przedstawiające kolejny modeli Kii. Teraz przyszedł czas na oficjalne potwierdzenie tych informacji.

Jak już doskonale wiecie, to Xceed, czyli nowy kompaktowy crossover koreańskiej marki. Jak sama nazwa wskazuje, będzie czerpał garściami z podzespołów Ceeda. Wyróżnia go jednak bardziej muskularna sylwetka, dodatkowe osłony chroniące dolne części karoserii oraz delikatnie zwiększony prześwit. Auto prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

Gama jednostek napędowych powinna być bardzo zbliżona do tej z „klasycznego” hatchbacka. Trwają natomiast spekulacje na temat napędu 4WD. Część osób twierdzi, że może go zabraknąć w ofercie. Według mnie znajdzie dla siebie miejsce i będzie dostępny wraz z topowymi silnikami – podobnie jak w Hyundaiu Kona.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Corsa-e – polskie ceny wersji elektrycznej

BMW M8 2019 oficjalnie