w

Kia Stinger na solidnej glebie – robi wrażenie!

Flagowy model Kii oferowany na europejskim rynku to kawał solidnego samochodu. Z pewnością posiada jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości.

Dzięki udanej stylistyce i wydajnym układom napędowym, skupia uwagę nie tylko zwykłych klientów, ale też fanów modyfikacji. Właśnie dlatego interesują się nim firmy tuningowe. Wśród nich znajdziemy niemieckiego gracza – AMJ Fahrzeugdesign. Pod tą trudną nazwą kryje profesjonalny zakład, który stworzył bardzo ciekawy pakiet designerski dla Stingera.

Auto zyskało poszerzone błotniki, nakładki progowe, dokładki do zderzaków, dyfuzor, osłony tylnych lamp i unikatową okleinę w neonowym stylu. Dopełnieniem całości są wieloramienne, dedykowane felgi (Tomason TM19). Kluczem do sukcesu jest jednak solidne obniżenie zawieszenia. Dzięki temu zabiegowi auto wygląda, jak przyklejone do asfaltu.

Co ciekawe, pod maską egzemplarza pokazowego nie znajdziemy benzynowego V6. Jest za to diesel o pojemności 2,2 litra, który generuje 200 KM i 400 Nm. Dzięki niemu koreański samochód przyspiesza do pierwszej setki w 8,5 sekundy i rozpędza się do 220 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polscy blacharze niczym rzeźbiarze – zamiłowanie do szpachli

Model auta wykonany z plasteliny. Niesamowita robota!