w

KIA Sportage 2021: tak może wyglądać nowa generacja!

Kia Sportage 2022
Kia Sportage 2021 - tak może wyglądać

Kia Sportage cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w Polsce. Aktualna generacja ma już pięć lat, dlatego następca zostanie wkrótce zaprezentowany.

Kompaktowy SUV z Korei Południowej ma szeroką gamę jednostek napędowych i konfiguracji wyposażeniowych. Duże znaczenie mają także rozsądnie skalkulowany cennik oraz bardzo dobra oferta opieki posprzedażowej (szczególnie długi okres gwarancyjny).

Nowa Kia Sportage
Nowa generacja będzie ponownie bliźniaczą konstrukcją Hyundaia Tucsona

Jako że zamaskowane egzemplarze nowego wcielenia Kii są już testowane (oficjalny debiut ma nastąpić w kwietniu przyszłego roku), niezależni graficy starają się stworzyć projekty najbardziej zbliżone do seryjnego modelu. Oto kolejny z nich.

Kia Sportage 2021 – design

Azjatycka wizja nowej generacji bazuje na najnowszym Hyundaiu Tucsonie. Jako że to bliźniacza konstrukcja, może mieć to sens. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, czy bryła pomiędzy słupkami A i C będzie taka sama. Zmieni się na pewno pas przedni i cały tył.

Możemy spodziewać się łagodniej zaprojektowanych reflektorów i nieco mniejszego grilla. Duże prawdopodobieństwo, że tylne lampy będą połączone ledową listwą. Grafika, szczególnie z tyłu, przypomina nieco najnowsze SUV-y Skody (oświetlenie).

Sportage vs Tucson
Sportage (render) vs Tucson 2021

Dobrze wyglądają zwężające się przeszklenia i lekko opadająca linia dachu. Wokół auta biegną oczywiście plastikowe osłony chroniące dolne partie karoserii. Czy ten projekt będzie bliski oryginału? Odpowiedź powinniśmy poznać w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CUPRA Ateca 2020 cennik

CUPRA Ateca 2020 (po liftingu): ceny startują od 192 000 zł

Ścieżki rowerowe w Norwegii

Oto jak Norwegowie szanują ścieżki rowerowe