w

Kia Soul 2019 oficjalnie

Kia Soul to jeden z efektowniej wyglądających crossoverów na rynku. Pod tym względem nowa generacja koreańskiego auta podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

Pudełkowata sylwetka pozostała, ale wzbogacono ją przeprojektowanymi zderzakami, nieco bardziej muskularnymi błotnikami i oświetleniem o futurystycznym kształcie. Przednie reflektory wyglądają niczym elementy pakietu tuningowego. Z tyłu natomiast mamy ledowy panel tworzący literę „U”, który łączy obie lampy. Trzeba przyznać, że to efektowne rozwiązanie.

Wnętrze zyskało natomiast zegary z dużym wyświetlaczem, dotykowy ekran multimedialny o szerszych możliwościach i dużo ciekawsze opcje wykończenia, które uatrakcyjniają cały projekt. Przestronność powinna być niezmiennie przyzwoita.

W Stanach Zjednoczonych auto będzie dostępne z dwiema jednostkami benzynowymi o pojemnościach 2,0 (wolnosssący, 147 KM) i 1,6 litra (T-GDI, 204 KM). Co ciekawe, nie zabraknie również odmiany elektrycznej. Oferuje ona 204 KM i 395 Nm. Poza tym, ekologiczną jednostkę uzupełnia bateria o pojemności 64 kWh umożliwiająca pokonanie nawet 400 km.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-AMG GT 2019 – lifting i nowa wersja

Nowe Audi Q3 – polski cennik