w

Kia Sorento 2024 (lifting). Zmiany, jak w Picanto

Kia Sorento 2025
Kia Sorento 2025 (lifting) już w ofercie. Diesel, automat i AWD w standardzie

Jako że najnowsza generacja koreańskiego SUV-a jest już w połowie swojego stażu rynkowego, musiała doczekać się liftingu. I właśnie poznaliśmy oficjalne zdjęcia po modernizacji.

Oto Kia Sorento 2024. Kuracje odmładzające są zazwyczaj skromne i opierają się na detalach. Tym razem jednak projektanci poszli o krok dalej, co zwiastowały już zmiany dotyczące modelu Picanto. Fakt, to najmniejsze auto w gamie, ale korzystające z tego samego nurtu stylistycznego, który unifikuje produkty tej firmy.

Wróćmy jednak do Sorento. Lifting przyniósł naprawdę duże nowości – są na tyle znaczące, że nie ma najmniejszych problemów, by laik rozpoznał, które auto jest przed, a które po zmianach. Przejdźmy więc do rzeczy.

Kia Sorento 2023 – nowa twarz

Front zmienił się najbardziej. Reflektory z ciemnym wypełnieniem mają teraz nowy układ LED. Do tego ich kształt jest zupełnie inny. Najbardziej awangardową częścią jest listwa LED, która zachodzi nad szeroki grill. Widać tu lekkie podobieństwa do Kii EV9, czyli dużego, elektrycznego SUV-a. Oprócz tego można liczyć na masywny zderzak z dodatkową osłoną.

Owe osłony biegną oczywiście wokół całej karoserii – a dokładniej jej dolnych partii. Zmiany z tyłu są nieco skromniejsze. Podwójne lampy zostały złączone od góry, a zderzak otrzymał inną nakładkę. Wydaje się, że klapa bagażnika ma też inne przetłoczenia.

Kia Sorento 2024
Kia Sorento 2024

Najwięcej nowości widać we wnętrzu, gdzie znalazł się kokpit zgodny z najnowszymi motywami projektowymi marki. Głównym elementem jest duet ekranów umieszczony w jednej ramce wystającej poza obrys podszybia. Pierwszy z nich odpowiada za zegary i komputer pokładowy, a drugi to oczywiście instrument multimedialny. Oba są już znane z innych modeli koreańskiej marki.

Kia Sorento 2024
Kia Sorento 2024

Bardzo dobrze, że producent nie zapomniał o ergonomii i użyteczności. Dla przykładu, kierownica ma fizyczne przyciski, co ułatwia jej obsługę. Panel klimatyzacji również ma swoją niezależną strefę, co pozwala uniknąć przesadnego angażowania wzroku. Są tu także liczne praktyczne rozwiązania, czyli wnęki, schowki, kieszenie, półki i gniazda.

Kia Sorento 2024 na pewno otrzyma układy hybrydowe. Które dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Pod znakiem zapytania pozostaje stoi także obecność konwencjonalnych silników spalinowych, przynajmniej na Starym Kontynencie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Duster 2023 test łosia

Dacia Duster 2023 w teście łosia. Elektronika reaguje bardzo stanowczo

Skoda Kamiq 2024

Odświeżona Skoda Kamiq nadjeżdża. Otrzyma reflektory Matrix LED