w

Kia Seltos oficjalnie

Wielu producentów stawia coraz śmielej na modele globalne, czyli oferowane na wielu rynkach bez większych modyfikacji. I taki jest właśnie Seltos – nowy model Kii.

Koreański SUV ma przyciągnąć klientów z różnych zakątków świata, wśród których znajdziemy Chiny czy Indie. Czy będzie oferowany na Starym Kontynencie? Nie, ponieważ do nas trafi Xceed będący nieco bardziej awangardową propozycją mającą na celu zaspokojenie potrzeb innej klienteli.

Seltos prezentuje się całkiem nieźle i powinien spodobać się na skrajnie różnych rynkach. Jego masywną sylwetkę wzbogacają osłony dolnych krawędzi karoserii, ciekawie narysowane oświetlenie i ciekawie wyglądające przetłoczenia. W gamie jednostek znajdziemy diesla 1.6 CRDi (136 KM) i dwa benzyniaki: 1.6 T-GDI (177 KM) oraz 2.0 GDI (150 KM).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault F1 – Cztery dekady niezwykłej historii

Wyjątkowa edycja ZF Aftermarket Tech Adventure już za nami!