w

KIA EV9 Concept ujawniona. Tak wygląda przyszłość koreańskiej marki

KIA EV9 Concept
KIA EV9 Concept ujawniona. Tak wygląda przyszłość koreańskiej marki

Koreańczycy błyskawicznie dogonili europejską konkurencję i dziś w wielu dziedzinach oferują jeszcze więcej, niż bardziej renomowani rywale.

To, czego możemy się spodziewać w najbliższej przeszłości, zdradza KIA EV9 Concept, która właśnie została zaprezentowana. To duży, elektryczny SUV będący ciekawą mieszanką nowoczesności i klasyki.

KIA EV9 Concept - design
Koncept zapowiada nurt stylistyczny seryjnych modeli Kii

Zdradza to przede wszystkim jego design. Niemal płaski dach i zbliżona linia poprowadzenia maski to nawiązania do konserwatywnych terenówek. Unikatowe elementy oświetlenia, brak klamek oraz futurystycznie wyglądające osłony to natomiast ukłon w stronę przyszłości.

Na tej podstawie można wysnuć pewne wnioski. KIA EV9 Concept pokazuje, że koreański producent zamierza rozwijać technologie, ale nie zapomni o sprawdzonych rozwiązaniach, które dziś są cenione przez klientów.

Nowoczesne technologie

Wnętrze jest futurystyczne i minimalistyczne zarazem. Kierowca ma przed sobą 27-calowy ekran, który zajmuje około połowy całego kokpitu. Musi być on odporny na słoneczne dni, ponieważ duży szklany dach wpuszcza mnóstwo światła.

KIA EV9 Concept - wnętrze
Ekran ma przekątną 27 cali

Kabina jest pełna praktycznych rozwiązań. Przednie fotele, jak w kamperach, można obrócić tyłem do kierunku jazdy. Drugi rząd może natomiast posłużyć jako stół dla kierowcy, pasażera i osób znajdujących się w trzecim rzędzie.

KIA EV9 Concept - kokpit
Przednie fotele można obracać, a z drugiego rzędu da się zrobić stolik

Materiały, z których wykonano kokpit zostały pozyskane z recyklingu. Przykładowo, fotele zawierają w sobie struktury z plastikowych butelek. Tzw. skóra wegańska jest również częścią wykończenia kabiny.

Dane techniczne nie zostały ujawnione. Przedstawiciele marki poinformowali jedynie, że KIA EV9 Concept bazuje na płycie podłogowej E-GMP (Electric Global Modular Platform) może pokonać do 483 kilometrów. Połączenie ładowarki o mocy 350 kW ma zapewniać naładowanie baterii od 10 do 80 procent w około 30 minut.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Slavia 2022

Skoda Slavia 2022 oficjalnie. Budżetowy sedan zaprezentowany!

Fatalne zderzenie auta osobowego z ciężarówką

Auto osobowe pod kołami TIR-a. Każdy spodziewał się najgorszego, ale wydarzył się cud