w

Ken Block nie żyje

Ken Block zginął
Ken Block nie żyje

Świat motorsportu pogrążony w żałobie. Odszedł wybitny kierowca, przyjaciel świata rallycrossu, rajdów i twórca Gymkhany oraz firmy odzieżowej DC Shoes.

Tego nie spodziewał się nikt. Ken Block nie żyje. Amerykańska gwiazda wielkiego formatu odeszła w wieku 55 lat. Jak do tego doszło? Nie odszedł za kierownicą samochodu. Zginął tragicznie na skuterze śnieżnym.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Amerykanin został przygnieciony przez swoją maszynę na stromym zboczu podczas przejażdżki w górach Utah. Zagraniczne media potwierdziły tragiczne wieści.

Ken Block urodził 21 listopada 1967 roku w Long Beach. W 2005 roku zadebiutował w Rally America jadąc Subaru WRX STI. W 2006 roku podpisał oficjalną umowę z japońskim koncernem tworząc Subaru Rally Team USA. W 2007 roku pojawił się w WRC często punktując w czołówce. Największe sukcesy odnosił w Ameryce Północnej na rodzimych odcinkach specjalnych.

Był także autorem serii Gymkhana na YouTube, która dotarła do wielu milionów widzów na całym świecie.  W ciągu ostatniej dekady odniósł ogromny sukces ze swoją marką Hoonigan, która łączyła widowisko filmowe z kaskaderskim stylem jazdy.

Ken Block zostawił żonę Lucy i trójkę dzieci. To kolejny znany kierowca związany z motorsportem, który odszedł tragicznie, ale nie na torze ani odcinku specjalnym. Jeżeli pojawią się kolejne informacje i szczegóły na temat wypadku w Utah, to artykuł zostanie zaktualizowany.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 205 Terberg Van

Peugeot 205 Van Diesel na sprzedaż. Nietypowy youngtimer za niewielkie pieniądze

SEAT Audi Alhambra Q5

Audi Alhambra, a może SEAT Q5? Ważne, że okulista będzie miał robotę