w

Ken Block dogadał się z Audi. Powstanie „Elektrikhana”, w której wystąpi wyjątkowe auto

Audi S1 Hoonitron
Ken Block dogadał się z Audi. Powstanie "Elektrikhana", w której wystąpi wyjątkowe auto

Amerykański kierowca słynący z licznych materiałów motoryzacyjno-rozrywkowych nawiązał ciekawą współpracę.

Ken Block dogadał się z Audi, co ma przynieść korzyści marketingowe obu stronom. Pomysł wydaje się oczywisty. Powstanie „Elektrikhana”, czyli Gymkhana z udziałem modelu elektrycznego. Nie będzie to jednak byle jakie auto z bieżącej gamy.

Inżynierowie z Neckarsulm zaprojektowali i zbudowali Audi S1 Hoonitron – specjalnie na tę okazję. To jedyny egzemplarz na świecie i nic nie wskazuje na to, by doczekał się seryjnej produkcji.

Audi S1 Hoonitron Ken Block
Samochód skrywa dwa elektryczne silniki i napęd na obie osie

Ani nazwa, ani design nie są przypadkowe. Prezentowany koncept czerpie garściami z Audi Sport quattro S1, które brało udział w słynnej, rajdowej wspinaczce Pikes Peak Hill Climb.

Audi S1 Hoonitron

Samochód robi wrażenie pod względem stylistycznym. Wydaje się przerysowany i muskularny, dlatego idealnie odzwierciedla sylwetkę auta rajdowego. Poza tym, nawiązuje do słynnego quattro, co jest dodatkową zaletą.

Cechy charakterystyczne Audi S1 Hoonitron? Dwie jednostki elektryczne, napęd na obie osie, podwozie z włókna węglowego i wszystkie standardy zgodne z regulacjami FIA. To wyczynowa zabawka, która wymaga okiełznania.

Audi S1 Hoonitron
Hoonitron nawiązuje do kultowego Audi quattro S1

Ken Block przyznał, że przez kilka dni musiał nauczyć się specyfiki jazdy tym autem. To zupełnie inne doświadczenie, niż w przypadku modeli spalinowych. Wiemy jednak, co potrafi amerykański kierowca i jesteśmy pewni, że „Elektrikhana” będzie budziła spore emocje. Może jedynie zabraknąć dźwięków jednostki spalinowej – chyba że z głośników…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Mazda MX-5

Mazda MX-5 2022. Bardziej zaawansowane zawieszenie i nowa edycja specjalna

Nissan Newbird EV

Nissan Newbird, czyli słynny Bluebird z elektrycznym napędem – z okazji urodzin