w

Katowice: Zderzenie na A4. Kierowca Passata uciekł (wideo)

Wariat w Passacie doprowadził do kolizji i uciekł
Katowice: Zderzenie na A4. Kierowca Passata uciekł

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na fragmencie autostrady w okolicy Katowic.

Nagranie pochodzące z samochodu uczestnika ujawnia przebieg sytuacji. Zderzenie na A4 było spowodowane skrajnie nieodpowiedzialną jazdą, której dopuścił się kierowca Passata. Niestety, sprawca postanowił uciec.

Już w szóstej sekundzie materiału można mieć podejrzenia co do stanu trzeźwości tego osobnika. Kierowca Passata najechał na krawężnik przy wysokiej prędkości. Zdołał jednak opanować swój samochód.

Im dalej, tym gorzej

Zamiast odpowiednio wykorzystać pas dojazdowy, mężczyzna zaczął przecinać każdy tor jazdy. Widać, że chciał jak najszybciej dotrzeć na lewy pas. Nie miał szans, by dostrzec jakichkolwiek innych uczestników ruchu, bo robił to bardzo gwałtownie i niebezpiecznie.

Niestety, nagrywający znalazł się w złym miejscu o złej porze. Próbował ratować się odbiciem w lewo, ale kierowca Passata i tak doprowadził do kolizji. Auto poszkodowanego uderzyło w bariery energochłonne i obróciło się wokół własnej osi. Na szczęście udało się uniknąć uszczerbków na zdrowiu, które mogłoby zagrażać życiu.

Sprawca zdecydował się na ucieczkę. Podejrzewamy, że był pijany lub pod wpływem środków odurzających. Policja szuka świadków tego zdarzenia. Być może ktoś widział kierowcę Passata nieco wcześniej. Analizowany jest też pobliski monitoring. Jeżeli masz wiedzę na temat tego człowieka, poinformuj najbliższy komisariat policji. Liczymy, że uda się ukarać tego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policyjny dron rejestrujący wykroczenia kierowców

Bydgoszcz: Policyjny dron wyłapywał przewinienia kierowców. Takich akcji będzie więcej (wideo)

Ucieczka kierowcy Audi

Kierowca Audi mógł jechać nawet 200 km/h. Uderzył w inne auto i uciekł (wideo)