w

Katowice. Dachowanie Suprą pod salonem Ferrari. Mamy nagranie (wideo)

Dachowanie Suprą w Katowicach
Katowice. Dachowanie Suprą pod salonem Ferrari. Mamy nagranie (wideo)

Do zdarzenia doszło dzisiaj (3 lutego) około godziny 15:45 przy ulicy Bocheńskiego 109 w Katowicach.

Jak każdy fan motoryzacji ze Śląska i Zagłębia wie, że ten adres przypisany jest do znanego kompleksu Grupy Pietrzak, który zawiera w sobie między innymi restaurację La Squadra oraz dealerów Ferrari, Maserati i Alpine. Dachowanie Suprą w takim miejscu wydaje się niezwykłym wydarzeniem.

Informacja wraz ze zdjęciami świadków błyskawicznie obiegła sieć. Właśnie natrafiliśmy również na nagranie z monitoringu obiektu, które również zostało udostępnione w Internecie. Ujawnia moment zdarzenia.

Trudno wskazać przyczynę

Kamera umieszczona na budynku zarejestrowała, jak użytkownik Supry przy wysokiej prędkości wjeżdża na teren obiektu i uderza w ogrodzenie. W efekcie dochodzi do dachowania. Jak udało się ustalić, kierowca nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu.

Dachowanie Suprą, Katowice
Dachowanie Suprą pod salonem Ferrari i restauracją La Squadra w Katowicach, zdjęcie: Informacje Drogowe – Śląsk i Okolice

Okoliczności zdarzenia nie są jasne. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co mogło spowodować takie konsekwencje. Kierowca Toyoty Supry najnowszej generacji mógł się zagapić i zjechać z pasa ruchu. Trudno wykluczyć również próbę brawurowego wjazdu na teren kompleksu.

Policja pracuje nad ustaleniem przyczyn zdarzenia. Warto dodać, że była to zmodyfikowana Supra, która należała do fana motoryzacji. W sieci można znaleźć liczne zdjęcia tego konkretnego egzemplarza.

Niewykluczone, że auto zostanie skierowane do kasacji. Dachowanie zawsze wpływa na osłabienie konstrukcji nadwozia, dlatego potencjalna naprawa mogłaby okazać się nieopłacalna i zwyczajnie niebezpieczna.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź
    • Mógł skręcić, bo nie chciał przejechać kaczki. Mógł skręcić, bo go ufo przestraszyło. Mógł skręcić, bo mu telefon wypadł na stronę pasażera. Mógł skręcić, bo miał taki kaprys. Mógł skręcić, bo zasłabł.
      Przyczyn zdarzenia może być wiele. Teraz trzeba ustalić, która jest najbardziej prawdopodobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Bronco - śnieg w kabinie

Ford Bronco uległ śnieżycy? W kabinie mnóstwo białego puchu

BMW iX - test łosia

BMW iX – test łosia. Przeciętny rezultat bawarskiego auta elektrycznego