w

Kajto rozpoczął sezon na pełnym gazie! Wygrał Rajd Chorwacji!

Kajto Rajd Chorwacji 2021
Kajto rozpoczął sezon na pełnym gazie! Wygrał Rajd Chorwacji!

Rajd Chorwacji był dla polskiego kierowcy rajdowego pierwszą rundą tegorocznych Mistrzostw Świata.

Kajto rozpoczął sezon na pełnym gazie. Musieliśmy trochę poczekać na jego start, ale jak widać było warto. Kajetan Kajetanowicz reprezentujący Lotos Rally Team wyszedł na prowadzenie w sobotę i utrzymał je do już do końca.

Kierowca z Ustronia świetnie sobie radził przez całą niedzielę. Na każdym odcinku specjalnym mieścił się w pierwszej trójce. Przewaga z soboty wynosząca ponad 46 sekund urosła do niemal  minuty i 15 sekund. Bezbłędna jazda załogi Kajetanowicz/Szczepaniak zaowocowała zwycięstwem kategorii WRC3. Przed Polakami uplasowały się tylko zespoły fabryczne.

Dużo bardziej zacięta rywalizacja była w WRC, gdzie Ogier walczył do końca z Evansem. Ostatecznie wygrał ten pierwszy – o zaledwie 0,6 sekundy. Wielokrotny Mistrz Świata miał spore problemy z powodu kolizji na odcinku dojazdowym. Udało się ustalić, że sprawa została wyjaśniona. Ogier miał dostać zgodę na przejazd, o czym policjant nie wiedział. Odpychanie go samochodem nie było jednak dobrym pomysłem.

Zdjęcie: FB, fanpage Kajetan Kajetanowicz

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Explorer test 2021

Ford Explorer 3.0 EcoBoost Plug-in Hybrid – test, dane techniczne, ceny, opinie

Hyundai Tucson HEV test

Hyundai Tucson 1.6 T-GDI HEV – test, dane techniczne, ceny, opinie