w

?Jutro możemy się już nie spotkać? – wystawa

Co by było, gdybyśmy nie mieli już nigdy więcej spotkać ludźmi, których spotykamy na co dzień? Albo gdybyśmy nie mieli już nigdy trafić w miejsca, w których codziennie przebywamy? Oczywiste jest to, że wszystko dokoła nas się zmienia, ale jak bardzo przywiązujemy się do status quo? 

 

Fotograf Piotr Andruszkiewicz, zapewne zadawał sobie powyższe pytania, lub przynajmniej myślał w podobny sposób tworząc wystawę ?Jutro możemy się już nie spotkać?, którą od 23 stycznia będzie można oglądać w warszawskiej Galerii 27.

 

Wystawa Andruszkiewicza jest swoistym pamiętnikiem. ?Codziennie obserwuję otaczający mnie świat, przyglądam się rzeczom istotnym i błahym, pięknym i brzydkim, ciekawym i nudnym. Wszystkie one wydają mi się ważne? ? zdradza autor wystawy ? ?Patrząc na miejsca i na ludzi nie mogę uwolnić się od myśli, że być może spotykam się z nimi po raz ostatni [?] rzeczy dziś widziane, jutro mogą być nie do poznania, ludzie mogą odejść. Wszystko, co mogę zrobić to wykonać zdjęcie, zatrzymać namiastkę tego, czego nie chcę zapomnieć, do czego chcę wracać? ? dodaje, nakreślając tym samym koncepcję wystawy.

 

Zdjęcia prezentowane podczas wystawy nie są projektem artystycznym (co podkreśla sam autor). Są one po prostu zapisem życia, pewnego rodzaju kopią zapasową, do której można wrócić w razie potrzeby. Czy te fotografie są wynikiem panicznego lęku utraty scen z życia, czy zwyczajnej potrzeby dokumentowania rzeczywistości? Odpowiedzi udzielić może tylko autor. Warto jednak pochylić się nad ekspozycją i przeanalizować nasze spostrzeżenia związane z ciągłym ruchem czasu i przestrzeni.

 

Świat nie stoi w miejscu ? jak mówi sam Piotr Andruszkiewicz ? dlatego przy najbliższej okazji warto zobaczyć wystawę ?Jutro możemy się już nie spotkać?. Kto wie, może więcej takiej możliwości nie będzie?

 

Galeria 27
ul. Grochowska 331/27
Warszawa
Wernisaż: 23 stycznia 2014, g. 19:30

 

Autor: Kamil Myszkowski
Źródło: Galeria 27; fotografie: Piotr Andruszkiewicz

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Force India VJM07

Gama silnikowa Mercedesa klasy C