w

Jon Olsson zrobił ze swojej Klasy G… kabriolet (Video)

Jon Olsson to bardzo popularna postać ze względu na swoje dokonania narciarskie (freeskier). Teraz jest nawet reprezentantem Szwecji w zjazdach alpejskich.

Ten znany sportowiec ma też inną pasję – samochody. Co jakiś czas zaskakuje cały świat pokazując nowy nabytek. Są to przeważnie auta luksusowe przeprojektowane w zgodzie z jego oczekiwaniami. Gdy sprzedał Rolls-Royce’a Wraitha, przesiadł się do Mercedesa G 500 4×4?, który jest kolejną szaloną wariacją na temat Gelendy. Ogromne koła, przeprojektowane zawieszenie i dodatkowe osłony sprawiają, że jego gabaryty są monstrualne.

Warto dodać, że auto kosztuje grubo ponad 1 mln złotych. Olsson postanowił jednak… uciąć mu dach. To jednak dopiero początek modyfikacji, które obejmą także obniżenie przedniej szyby i zwiększenie mocy jednostki napędowej.  Zobaczcie część odbytych prac:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 730d vs Mercedes-Benz S 350 d – porównanie przyspieszeń (Video)

Wejście w zakręt zakończone „glebą” motocyklisty (Video)