w

Jedno z LaFerrari Aperta trafiło na rynek wtórny – horrendalna cena…

Wczoraj pokazywaliśmy Wam, jak jedna z gwiazd piłki nożnej prowadzi żółte LaFerrari. Aby móc kupić taki samochód nie wystarczy gruby portfel. Potencjalny właściciel musi być jeszcze wytypowany przez przedstawicieli włoskiej marki.

Wszystko ma związek z ograniczoną produkcją. W przypadku LaFerrari Aperta (otwarta wersja) mowa o 210 sztukach. Dziewięć z nich to auta demonstracyjne, a jedno trafiło na aukcję charytatywną. Warto zaznaczyć, że pozostałe zostały już sprzedane. Chętni muszą więc czekać na pojawienie się któregoś z egzemplarzy na rynku wtórnym.

I właśnie zdarzyła się taka sytuacja. Włoski hipersamochód dostępny jest u GT-R Motors, czyli prestiżowego dealera. To oczywiście oznacza, że wytypowana przez Włochów osoba musiała je odsprzedać. Swoją drogą to całkiem dobry biznes, bo wartość tak wyjątkowych modeli na rynku wtórnym jest większa niż w chwili kupna prosto od producenta.

Prezentowana sztuka została wystawiona za 7,3 mln dolarów, co oznacza grubo ponad 20 mln złotych. Mimo tego, chętny na pewno się znajdzie…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lexus zapowiada nowy koncept

The Grand Tour – częściowa zmiana formuły programu