w

Jeden nie pozwalał drugiemu wyprzedzić. Doszło do konfrontacji (wideo)

Niebezpieczne wyprzedzanie
Jeden nie pozwalał drugiemu wyprzedzić. Doszło do konfrontacji (wideo)

To zdarzenie pokazuje, jak niebezpiecznie jest na polskich drogach. Chore ambicje i kompleksy mogą doprowadzić do tragedii.

W tej historii brali udział dwaj kierowcy. Obaj posiadający maszyny koncernu Volkswagena. Niewykluczone, że z tymi samymi silnikami. Jeden nie pozwalał drugiemu wyprzedzić, co mogło skończyć się poważnym wypadkiem.

Jak widać na nagraniu znaleźli się w przed nagrywającym w niemal tym samym czasie. Później zaczęli się ścigać. Warto podkreślić, że zbliżali się do zakrętu, a z przeciwka nadjeżdżali inni uczestnicy ruchu.

Centymetry od tragedii

Kierowca Octavii nie chciał dać się wyprzedzić, a użytkownik Jetty próbował za wszelką cenę znaleźć się przed nim. To doprowadziło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Volkswagen musiał zmieścić się na trzeciego. Samochody jadące z przeciwka zjeżdżały z jezdni, by uniknąć czołówki.

Ostatecznie udało się zapobiec absurdalnym konsekwencjom „pojedynku” dwóch skrajnie nierozsądnych osób. Kierowca Jetty nie zamierzał jednak odpuszczać. Zajechał drogę, zatrzymał auto, wysiadł z kabiny i podszedł do użytkownika czeskiego kombi.

Wysiadł z samochodu
Kierowca Jetty postanowił wyjść z auta. Użytkownik Octavii wolał nie ryzykować

Wtedy też agresja przybrała inną formę. Kierowca Skody bał się wyjść z samochodu. I trudno się temu dziwić, skoro stanął przed nim dwumetrowy, bardzo zirytowany mężczyzna uderzający w karoserię jego samochodu.

Na tym skończyła się akcja. Kierowca Skody odjechał, by nie zaogniać konfliktu. Mógł jednak być jednym z dwóch sprawców tragedii. Pozostaje mieć nadzieję, że obaj wyciągną wnioski i nie będą już narażać innych na tak duże niebezpieczeństwo

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie TIR-a z osobówką

Wyjechał osobówką za szeroko. Doszło do zderzenia z TIR-em (wideo)

Bójka dwóch kierowców

Bójka na ruchliwej drodze. Po kilku kopniakach w ruch poszedł metalowy przedmiot (wideo)