w

Jechał za pijanym kierowcą. Został zaatakowany (wideo)

Interwencja obywatelska
Jechał za pijanym kierowcą. Został zaatakowany (wideo)

Użytkownicy pojazdów wykazują się często skrajną nieodpowiedzialnością, która może doprowadzić do fatalnych skutków.

Jednym z przewinień jest prowadzenie na podwójnym gazie. Tak też było w tym przypadku, gdy nagrywający jechał za pijanym kierowcą. Akcja nie skończyła się jednak pełnym sukcesem – wręcz przeciwnie. Świadek mógł czuć się zagrożony.

Mężczyzna postanowił poinformować policję i jechać za podejrzanym uczestnikiem ruchu. Punktem zatrzymania okazał się sklep spożywczy. Mężczyzna, który nie radził sobie z prowadzeniem wszedł do budynku, a po chwili wyszedł z niego razem z kolegą. Wiedział, że ktoś za nim jedzie.

Jechał za pijanym kierowcą – został zaatakowany

Nagrywający przejechał kawałek dalej, ale okazało się, że wjechał w ślepą uliczkę. Mężczyźni ruszyli za nim. Jeden z nich chciał podejść do jego drzwi, ale świadek postanowił odjechać, by nie tworzyć większego ryzyka.

Jechał za pijanym kierowcą
Podejrzanie jadący kierowca zorientował się, że ktoś go śledzi. Zaplanował więc nastraszyć nagrywającego

Gdy odjeżdżał, został zaatakowany – jeden z podejrzanie zachowujących się mężczyzn rzucił w jego auto jakimś przedmiotem.  Na szczęście nie było to nic ciężkiego, co zostawi ślady na karoserii. Kierowca postanowił nie ryzykować i odjechał.

Policja już się do niego nie odezwała. Pozostaje mieć nadzieje, że podejrzany kierowca został zatrzymany Jeżeli nie, to z pewnością trudno będzie mu wyciągnąć wnioski. Bez względu na efekt tej interwencji obywatelskiej, zawsze warto informować służby o pijanych kierowcach. To może pomóc w uniknięciu potencjalnej tragedii, jaką może spowodować jazda pod wpływem alkoholu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

C5 X opinie

Citroen C5 X 2022. Jak spisuje się na polskich drogach? (pierwsza jazda)

RS5 vs M240i

Audi RS5 i BMW M240i. Który model wygra na prostej?