w

Jechał trzy razy szybciej, niż można. Teraz grozi mu surowy wyrok

Przekroczył prędkość o trzy razy
Jechał trzy razy szybciej, niż można. Teraz grozi mu surowy wyrok

Niemieckie autostrady bez ograniczeń to mekka fanów prędkości. Właśnie tam wielu śmiałków sprawdza osiągi swoich samochodów.

Autobahny to jedne z nielicznych miejsc, gdzie jest mowa o prędkości „zalecanej”. Jak pokazują statystyki, na tych szybkich odcinkach nie dochodzi przesadnie często do wypadków, co daje do myślenia. Kluczem jest bezpieczna infrastruktura i kultura jazdy uczestników ruchu.

Tam jednak był remont

Ten kierowca postanowił pędzić remontowanym odcinkiem, na którym widnieje ograniczenie do 80 km/h. Mężczyzna jechał 243 km/h, o czym świadczy zdjęcie z zalegalizowanego fotoradaru. To oznacza przekroczenie dozwolonej szybkości o trzy razy.

Kara za przekroczenie prędkości o trzy razy
Wszczęto postępowanie administracyjne, które może skończyć się surową karą

Jak można się domyślać, funkcjonariusze poważniej podeszli do sprawy, niż w przypadku mniejszych wykroczeń. Rozpoczęli postępowanie administracyjne w celu surowszego ukarania sprawcy. Tak duże złamanie przepisów ma być rozpatrywane jako nielegalny wyścig uliczny – w niemieckim prawie jest taki zapis i może on dotyczyć tylko jednego kierowcy.

Standardowy mandat nie będzie zatem jedynym problemem. Sprawca zdarzenia doczeka się grzywny, a w skrajnym przypadku może zostać ukarany nawet pozbawieniem wolności.

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ przyspiesza błyskawicznie

Warto dodać, że podróżował maszyną, która bardzo szybko osiąga taką prędkość. To supersedan Mercedesa, który ma pod maską 3-litrowy silnik generujący 435 KM i 520 Nm. Współpracuje z nim 9-biegowa przekładnia automatyczna przekazująca cały potencjał na obie osie.

W takiej konfiguracji użytkownik niemieckiego samochodu może rozwijać 100 km/h w 4,5 sekundy i bez problemu rozpędzać się do 250 km/h (przy tej wartości uaktywnia się elektroniczna blokada uniemożliwiająca dalsze przyspieszanie). Ceny takiego wariantu Klasy E startują w Polsce od 389 600 zł, co oznacza, że owego kierowcę stać będzie na kary finansowe.

 

▬▬ ZU SCHNELL? NICHT FÜR DAS StGB! ▬▬

Einige von euch dürften die Baustelle auf der #A3 zwischen der Anschlussstelle…

Opublikowany przez Polizei Westhessen Wtorek, 1 grudnia 2020

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpadka Mercedesa w GP Sakhiru

Mercedes odebrał sobie i Russellowi szanse na zwycięstwo. Perez wygrał Grand Prix Sakhiru!

Sprzedaż motocykli - dane listopad 2020

Polacy kupują więcej jednośladów! Optymistyczne dane z listopada