w

Jechał 192 km/h po drodze S3. Do tego był pijany (wideo)

Pijany pirat drogowy na S3
Jechał 192 km/h po drodze S3. Do tego był pijany (wideo)

Codziennie dochodzi do zatrzymań pijanych kierowców. Niektóre sytuacje są wprost absurdalne i nigdy nie powinny mieć miejsca.

Główny „bohater” tej historii jechał 192 km/h po drodze S3. Funkcjonariusze z grupy SPEED patrolujący okolice Gorzowa Wielkopolskiego dostrzegli, że kierowca lekceważy obowiązujące ograniczenia.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (8 listopada) przed godziną 10:00. Mundurowi zmierzyli prędkość, a następnie doprowadzili do kontroli drogowej. Kierowca zatrzymał się bez żadnych dziwnych pomysłów.

Funkcjonariusze przeszli do przykrych formalności. Zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 17 września, nałożyli na kierowcę 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych.

>Pirat drogowy wyprzedzał pasem awaryjnym. Piesi byli bardzo blisko (wideo)

Na tym jednak nie koniec problemów tego uczestnika ruchu. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu i dostrzegli nie do końca kontrolowane zachowanie. Postanowili więc użyć alkomatu.

Urządzenie do pomiaru nie pozostawiło złudzeń. Kierowca miał ponad promil w wydychanym powietrzu. Z tego powodu został przewieziony do gorzowskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Poniesie też koszty odholowania pojazdu.

>Pijany kierowca w BMW na obwodnicy Wrocławia. Interwencja obywatelska przyniosła skutek (wideo)

Jak można się domyślać, z miejsca stracił prawo jazdy i stanie przed sądem. Może otrzymać karę nawet 2 lat pozbawienia wolności. Czy warto było szaleć tak? Odpowiedź jest oczywista.

Coś musi się zmienić. System edukacji powinien zawierać budowanie świadomości i odpowiedzialności w ruchu drogowym – już od najmłodszych lat. Jeżeli chcemy, żeby na drogach nie było pijanych kierowców, konieczne są działania prewencyjne, a same wysokie mandaty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zderzenie dwóch aut w Rudzie Śląskiej

Ruda Śląska: Zderzenie na skrzyżowaniu. Seicento bliskie dachowania (wideo)

Range Rover V8 vs Toyota Land Cruiser V8

Range Rover V8 kontra Toyota Land Cruiser V8. Diesel czy benzyna? (wideo)