w

Jazda skuterem na jednym kole: Nieudany popis i fart rowerzysty (wideo)

Nieudana jazda skuterem na jednym kole
Jazda skuterem na jednym kole: Nieudany popis i fart rowerzysty (wideo)

Stunt to nietypowa dziedzina motorsportu polegająca na akrobacjach, których fundamentami są jednoślady.

Zazwyczaj wykorzystuje się do tego mocne motocykle, ale istnieją śmiałkowie próbujący takich wyczynów na mniejszych maszynach. Ten materiał ujawnia, że jazda skuterem na jednym kole jest możliwa, ale…

…Trzeba zadbać o kilka czynników, wśród których podstawą jest bezpieczeństwo. Skuterzysta powinien ćwiczyć na zamkniętym obiekcie, gdzie nie narazi nikogo na ryzyko wypadku. Poza tym, przydałaby się odpowiednia odzież ochronna.

Niestety, ten bohater postanowił pokazać, co potrafi na ścieżce rowerowej. I to był bardzo duży błąd. Na złączeniu dwóch rodzajów nawierzchni (asfaltu z kostką) stracił panowanie nad jednośladem – tuż obok przejeżdżającego rowerzysty.

Skuterzysta wylądował na plecach, ale udało mu się uniknąć poważnych konsekwencji. Rowerzysta przejechał bezproblemowo, ale gdyby skuter wpadł na jego tor jazdy, nie miałby czasu na reakcję.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jazda pod prąd i po przejściu dla pieszych Bydgoszcz

Bydgoski mistrz kierownicy: pod prąd i przez pasy (wideo)

Mercedes EQS Shooting Brake

Mercedes EQS Shooting Brake. To możliwe.