w

Jazda na suwak? Szeryf tego nie zrozumie dopóki nie dostanie mandatu (wideo)

Szeryf na zwężeniu
Jazda na suwak? Szeryf tego nie zrozumie dopóki nie dostanie mandatu (wideo)

Niestety, kultura jazdy w Polsce wciąż pozostawia bardzo wiele do życzenia. Każdego dnia można dostrzec uczestników ruchu zachowujących się w sposób nierozsądny i niebezpieczny.

Co ciekawe, dotyczy to również (a może przede wszystkim) kierowców zawodowych, którzy ze względu na swoje doświadczenie powinni świecić przykładem. Często jest jednak odwrotnie, a to kolejny tego dowód. Jazda na suwak okazała się przesadnie skomplikowana dla tego kierowcy wielotonowego zestawu.

Szeryf postanowił zablokować pas, żeby nikt inny nie wjechał przed niego. W pewnym momencie zajmował oba tory jazdy, co oczywiście jest niedozwolone. Wjechał też przed maskę innego pojazdu, co było zwyczajnie niebezpieczne.

Kompleksy nad rozsądkiem

To oczywiście niewiele dało. Być może jego ego zostało wzmocnione, ale to niewielki zysk biorąc pod uwagę całą sytuację. Chwile później pojawił się kolejny szeryf, który również uniemożliwił płynną zmianę pasa ruchu.

Jeden z kierowców samochodów osobowych postanowił zareagować wyraźnie zwalniając przed maską wielotonowego zestawu. Od razu spotkało się to z reakcją – włączeniem świateł drogowych. Nie zalecamy hamowania tuż przed innymi pojazdami, ponieważ to niebezpieczne i nieskuteczne. Rodzi tylko jeszcze większe nerwy.

Niemniej jednak policja powinna zacząć stanowczo podchodzić do szeryfów, którzy czują się władcami szos. Solidne kary i kampanie powinny pomóc w uświadamianiu albo chociaż budowaniu szacunku do obowiązujących przepisów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akio Toyoda with concept cars

Prezes Toyoty pokazał kilkanaście konceptów, które doczekają się seryjnych wersji. Zaskoczył wszystkich!

Alfa Romeo Tonale Concept

Alfa Romeo Tonale. Wyciekła wstępna specyfikacja produkcyjnej wersji