w

Jazda na ślepo i kolizja. „Czerwone świeciło się pół minuty” (wideo)

Jazda na ślepo i kolizja
Jazda na ślepo i kolizja. "Czerwone świeciło się pół minuty" (wideo)

Mocne żółte? Jeszcze zdążę? Nic z tych rzeczy. Niektórzy po prostu nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną lub ją wręcz ignorują.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie to niesie za sobą konsekwencje. Niektóre mogą być wręcz tragiczne w skutkach. To zdarzenie pokazuje, jak ważne są światła na skrzyżowaniu i dlaczego nie można mieć ich gdzieś. Jazda na ślepo zakończyła się kolizją.

Do zdarzenia doszło w Jabłonnej na jednym z monitorowanych skrzyżowań. Dyspozytor mógł więc szybko wysłać odpowiednie służby, by zabezpieczyć miejsce oraz pomóc potencjalnym poszkodowanym.

Jazda na ślepo

Tak naprawdę aż trudno uwierzyć, że ktoś mógł postąpić tak nierozsądnie. Nie było w tym żadnej brawury, przesadnej prędkości czy pośpiechu. Pomyślelibyśmy, że kierowca japońskiego crossovera zasnął za kierownicą, ale zahamował bezpośrednio na skrzyżowaniu, co oznaczało, że był świadomy.

Jednocześnie podjął najgorszą z możliwych decyzji. Podejrzewamy, że poświęcił uwagę innej czynności, niż prowadzenie samochodu, a gdy zorientował się, gdzie jest, to zwyczajnie spanikował i nie wiedział, co zrobić. W takich okolicznościach naturalną reakcją jest hamowanie. Mógł także w ogóle nie zwrócić uwagi na światła tylko dostrzegł poprzedzający pojazd i po prostu chciał znaleźć się bezpośrednio za nim.

>Zlekceważenie czerwonego i niebieskie sygnały w lusterkach. „Nie będę teraz po heblach dawał” (wideo)

Tym samym znalazł się na kursie kolizyjnym z autem dostawczym. Po chwili doszło do zderzenia obu pojazdów. Prędkość samochodu użytkowego była znacząca, ale do kontaktu doszło na wysokości masek, co zapobiegło potencjalnym uszczerbkom na zdrowiu.

Jazda na ślepo i kolizja
Kierowca nawet nie zdawał sobie sprawy, że zaraz dojdzie do kolizji z jego winy

Gdyby Fiat uderzył w przednie drzwi Toyoty, to kierowca mógłby mieć poważne kłopoty. Ten element jest najmniej odporny konstrukcyjnie i nie jest w stanie pochłonąć energii takiego uderzenia. Szczęście w nieszczęściu, ze udało się tego uniknąć. N

iewykluczone, że sprawca stracił prawo jazdy. Już za samo zignorowanie czerwonego światła mógł dostać 15 punktów. A do tego przecież mogło dojść spowodowanie kolizji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Próba samobójcza nastolatki na torach

Próba samobójcza nastolatki na torach. „Pociąg zatrzymał się tuż przed nią” (wideo)

Próbował skręcić w lewo na rondzie

Próbował skręcić w lewo na rondzie – bezpośrednio. „Skąd tacy biorą prawo jazdy?” (wideo)