w

James May kupił nowy samochód. Niewielu rozumie jego decyzję… (wideo)

James May nowy samochód 2021
James May kupił nowy samochód. Niewielu rozumie jego decyzję... (wideo)

Znany dziennikarz motoryzacyjny postanowił nabyć kolejne auto i pochwalić się tym całemu światu.

Zacznijmy od tego, że James May kupił nowy samochód bez wcześniejszego przetestowania i sprawdzenia. Jak sam stwierdził, pierwszy kontakt z tym modelem nastąpił dopiero w jego garażu. Nie jesteśmy zwolennikami takich zakupów, ale coraz więcej osób ufa producentom i realizuje wszystko przez internet. Odważne.

Prawdziwa kontrowersja dotyczy jednak jego wyboru. Brytyjski prezenter The Grand Tour został właścicielem Toyoty Mirai drugiej generacji. To samochód skrywający technologię wodorową, której przyszłość nie jest jeszcze jasna.

Mirai za Miraia

Dlaczego uznawane jest to za kontrowersję? Otóż, May chwilę wcześniej sprzedał pierwszą generację tego modelu, ponieważ uznał, że infrastruktura w jego kraju jest niewystarczająca, by wygodnie korzystać z takiego źródła transportu. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba stacji wodorowych nie wzrosła jakoś znacząco, eksploatacja takiego samochodu dalej będzie utrudniona.

Owszem, nowa Toyota Mirai jest bardziej wydajna od poprzedniej, a przy tym przestronniejsza, nowocześniejsza i lepiej wyposażona, ale to za mało, by móc nią jeździć po całym kraju i nie martwić się poszukiwaniem stacji.

Wiele osób twierdzi, że auta wodorowe nie mają przyszłości. W porównaniu do aut elektrycznych, wymagają znacznie bardziej zaawansowanej infrastruktury, która ma związek z transportowaniem oraz magazynowaniem tego rodzaju paliwa. Znaczenie odgrywa także sama konstrukcja, która ogranicza miejsce w kabinie. Istotne są również gorsze osiągi, niż w przypadku „elektryków”. Niewykluczone jednak, że nadejdzie przełom i coś w tej materii zostanie zmienione.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hondziarz jadący pod prąd na S7

Hondziarz zawrócił na S7 i jechał pod prąd. Kierowca auta dostawczego zablokował mu drogę (wideo)

Motus Scooty 10 2021

Motus Scooty 10 2021 ma turystyczny potencjał. Aż 60 kilometrów na jednym ładowaniu! (test)