w , ,

Jakie kombi do 60 tysięcy złotych?

Samochody z nadwoziem kombi są bardzo popularne wśród polskich klientów. Współczesne kombi są atrakcyjne wizualnie, dynamiczne oraz oszczędne. A do tego ich ogromną zaletą jest niezwykle funkcjonalne i pojemne nadwozie. Dzięki niemu samochód świetnie sprawdza się w roli auta rodzinnego, jak również jako samochód firmowy, na przykład dla fachowca.

 

Polscy klienci zazwyczaj najchętniej kupują nowe auta, których cena nie przekracza sześćdziesięciu tysięcy złotych. Taka kwota ogranicza poszukiwania do segmentów C i B. Niełatwo jest znaleźć interesujący pojazd z nadwoziem typu kombi, który wyglądałby naprawdę atrakcyjnie, miałby nowoczesny i oszczędny napęd, a do tego oferowałby niewysokie koszty utrzymania. Mamy jednak dwie ciekawe propozycje.

Kompaktowe kombi do sześćdziesięciu tysięcy

Bardzo ciekawą propozycją wśród kompaktowych aut jest Seat Leon ST w wersji kombi.
Auto ma bardzo ciekawą stylistykę, która wyraźnie nawiązuje do sportowych emocji. Seat Leon ST nie tylko zachwyca designem, ale zapewnia też dużo frajdy z jazdy dzięki precyzyjnemu układowi jezdnemu. Znakiem rozpoznawczym auta jest charakterystyczny pas przedni, z ciekawie wyprofilowanymi reflektorami, jak również ciekawy grill i mocne, boczne przetłoczenia. Także boczna sylwetka kombi może się podobać. Samochód jest też świetnie wykończony w środku, a jego kolejny plus to bogate wyposażenie obejmujące systemy multimedialne, wspierające pracę kierowcy, ułatwiające obsługę i zwiększające świadomość na drodze.

Hiszpański Seat Leon ST mocno czerpie ze sprawdzonych podzespołów koncernu Volkswagen. To nie tylko elementy zawieszenia i wspólna płyta podłogowa, dzielona ze Skodą Rapid. To także znane i cenione turbodoładowane silniki benzynowe z rodziny TSI (o pojemności od 1.0 do 1.4 i mocy od 86 do 150 KM) oraz turbodoładowane Diesle z rodziny TDI (o pojemności 1.6 ? 2.0 i mocy do 150 KM). Seat Leon ST to auto z charakterem, łączące w sobie atrakcyjny, oryginalny wygląd, wszechstronne nadwozie (pojemność bagażnika 587 l ? 1410 l), bogate wyposażenie i znakomite wykończenie. Aby przekonać się o zaletach auta warto skorzystać z jazdy próbnej oferowanej przez dealera Seat Autorud w Rzeszowie.

Miejskie kombi klasy B do sześćdziesięciu tysięcy

Wśród kombi, reprezentujących autosegment B, bardzo ciekawą propozycją jest francuskie Renault Clio Grandtour. Wielkie logo na niewielkim grillu, charakterystyczne reflektory, świetnie wyprofilowane nadwozie z niezwykle oryginalną linią okien, których dolna część faluje i wznosi się do góry ? oto francuski pomysł na kombi. Wnętrze samochodu jest równie atrakcyjne, a do tego ergonomiczne i multimedialne ? centrum sterowania to oczywiście duży ekran multimedialny, umieszczony w środkowym kokpicie. Pod maską Clio Grandtour również pracują nowoczesne, oszczędne silniki ? turbodoładowane benzynowe z rodziny TCe (od 0,9 do 1.2 l o mocy od 90 do 115 KM) oraz oszczędne jednostki wysokoprężne z rodziny dCi (1.5 l, 75 ? 90 KM).

Zarówno hiszpańskie, jak i francuskie auto, doskonale wpisują się w nowoczesny styl projektowania oraz w oczekiwania współczesnych nabywców, którzy poszukują aut oszczędnych, ekologicznych i dobrze wyposażonych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M6 G-Power

Lionel Messi ambasadorem Taty Tiago