w

Jak szybko stracić prawo jazdy? Ten kierowca starego Audi stworzył prosty instruktaż (wideo)

kierowca starego Audi
Jak szybko stracić prawo jazdy? Ten kierowca starego Audi stworzył prosty instruktaż (wideo)

Nie jest tajemnicą, że zaostrzony taryfikator nie ostudził zapędów licznego grona kierowców. Wciąż dochodzi do skrajnych wykroczeń, które zahaczają o piractwo drogowe.

Nie inaczej było 27 lutego 2023 roku, kiedy kierowca starego Audi zademonstrował na drodze wojewódzkiej numer 708, jak szybko stracić uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trzeba przyznać, że błyskawicznie pozbył się „kwitów”.

Los chciał, że jechał za nim patrol łódzkiej drogówki – w nieoznakowanym radiowozie, rzecz jasna. Funkcjonariusze od razu zmierzyli prędkość. Okazało się, że mężczyzna pędzi 130 km/h. Należy dodać, że osiągał takie prędkości w terenie zabudowanym. Jego bezmyślność nie zakończyła się na tym manewrze.

Kierowca starego Audi w akcji

Zanim policjanci włączyli sygnały, główny bohater tej historii pozwolił sobie na kolejne wykroczenie. Jakie? Wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych. Ta kumulacja nieodpowiedzialności musiała zakończyć się przykrą kontrolą drogową.

Policjanci zatrzymali użytkownika niemieckiego pojazdu. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Ozorkowa. Mężczyzna otrzymał 30 punktów karnych. Nawet jeśli nie miał do tej pory żadnych mandatów na koncie, to i tak nie było szans na zachowanie prawa jazdy. Przypomnijmy, że limit  wciąż wynosi 24 punkty.

Młody mężczyzna stracił uprawnienia. Jednocześnie nałożono na niego mandat w wysokości 4000 złotych. Taka kara może być zbieżna z wartością jego samochodu. Teraz nie będzie on jednak potrzebny, skoro 27-latek przestał być kierowcą.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rowerzysta wywrócił się na jezdnię

Rowerzysta wywrócił się na jezdnię. Kierująca autobusem zapobiegła tragedii (wideo)

Uznał, że podjedzie swoją terenówką

Uznał, że podjedzie swoją terenówką. Zakończył podróż dokładnie tam, gdzie Tesla (wideo)