w

Jak on to zrobił? Motocyklista uniknął potężnego zderzenia, a urwał zderzak (wideo)

Uniknięcie zderzenia motocyklisty z SUV-em
Jak on to zrobił? Motocyklista uniknął potężnego zderzenia, a urwał zderzak (wideo)

Takie zdarzenia pokazują, jak niebezpieczne jest wymuszenie pierwszeństwa. Tym razem użytkownik jednośladu oszukał przeznaczenie.

Motocyklista uniknął potężnego zderzenia, które było sprowokowane przez kierowcę SUV-a. Mężczyzna prowadzący samochód osobowy wyjechał na drogę z pierwszeństwem nie sprawdzając, czy z lewej strony nie nadjeżdża inny uczestnik ruchu. Doszło więc do wymuszenia pierwszeństwa, które mogło skończyć się tragedią.

Nietypowe zakończenie

Użytkownik jednośladu odbił w lewo i uniknął poważnego zderzenia z dużym pojazdem. Doszło jednak do lekkiego kontaktu obu maszyn, w wyniku którego samochód stracił zderzak. Został on wyrwany którymś z odstających elementów jednośladu.

Wydawałoby się, że to sprowokuje wywrotkę, ale jak wynika z opisu nagrania, motocyklista uniknął zarówno niebezpiecznego zderzenia, jak i „gleby” na asfalcie i zniszczenia swojego choppera. Miał więc mnóstwo szczęścia.

Warto zwrócić uwagę na to, że był pozbawiony zarówno kasku, jak i odzieży ochronnej. Gdyby wjechał z impetem w auto, to skończyłoby się naprawdę poważnymi uszczerbkami na zdrowiu. Nie warto powielać takiego postępowania, nawet jeśli w którymś zakątku świata zezwala na to prawo. Życie jest najważniejsze.

Uwagę zwraca także prędkość jednośladu. Przed skrzyżowaniami lepiej zwolnić, bo któryś z uczestników ruchu może dopuścić się właśnie wymuszenia pierwszeństwa. W tej sytuacji miał miejsce prawdziwy fart, ale nie zawsze tak bywa. Lepiej być po prostu ostrożnym.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Blokowanie pasa na DK 86, Czeladź

Jeden okupował lewy pas, drugi hamował przed maską. Polska kultura jazdy w pigułce (wideo)

GP Włoch 2021 - wyniki, Kubica

Grand Prix Włoch 2021: Ricciardo i Norris triumfują, Hamilton i Verstappen odpadli