w , ,

Jak lepiej kupować części samochodowe: online czy offline?

Na auto można dmuchać i chuchać, ale prędzej czy później coś się w nim zepsuje. Rozmaite awarie są bowiem nie do uniknięcia, szczególnie w przypadku starszych pojazdów. Jest to o tyle bolesne, że zakup nowych części w sklepie stacjonarnym zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami ? z tego powodu coraz popularniejsze staje się kupowanie części samochodowych online.

 

Jak lepiej kupować części samochodowe: online czy offline?

W samochodzie zepsuć się może niemal wszystko: akumulator, silnik, skrzynia biegów, termostat… Długo można by wymieniać. I choć każda część w aucie odpowiada za coś innego, to wszystkie muszą właściwie działać, żeby móc zapewnić kierowcy bezpieczną, bezkolizyjną oraz wygodną jazdę. Z tego powodu z należytą pieczołowitością warto podejść do kwestii zakupu odpowiednich podzespołów ? szczególnie ciekawą alternatywą dla stacjonarnych sklepów są współczesne sklepy internetowe.

silnik-samochodowy-czesci-zamienne-do-samochodow-www-autoczescionline24-pl
silnik-samochodowy-czesci-zamienne-do-samochodow-www-autoczescionline24-pl

Ile można oszczędzić?

Jak zaznacza sklep AutoCzesciOnline24.pl, części samochodowe kupowane online maja stosunkowo niższe ceny niż tradycyjne sklepy stacjonarne? średnio o 20%, ale w przypadku niektórych produktów i sklepów internetowych różnice potrafią być jeszcze większe. E-sklepy muszą bowiem stale obniżać swoje ceny, gdyż to właśnie one przyciągają nowych klientów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że atrakcyjna cena umożliwia łatwe wypromowanie sklepu w popularnych porównywarkach cenowych. Oczywiście konkurowanie ceną przy stale rosnącej liczbie e-sklepów na rynku staje się coraz trudniejsze, więc popularną praktyką staje się zaniżanie wartości produktu przy jednoczesnym zawyżaniu kosztów transportu lub innych opłat.

Rzecz jasna nie wszystkie sklepy internetowe z częściami samochodowymi stosują podobne sztuczki ? te najlepsze oferują na przykład bezpłatną przesyłkę, jeżeli tylko kwota składanego przez nas zamówienia przekroczy odpowiednią wartość, np. 200 zł.

akumulator-samochodowy-czesci-zamienne-do-samochodow-www-autoczescionline24-pl
akumulator-samochodowy-czesci-zamienne-do-samochodow-www-autoczescionline24-pl

Reklamacja zawsze możliwa

Tradycyjne sklepy z częściami samochodowymi mają jedną poważną zaletę: pozwalają fizycznie zapoznać się z produktem przed jego ostatecznym zakupem. Jest to o tyle ważne, że wiele osób w dalszym ciągu czuje potrzebę dokładnego sprawdzenia kupowanej części. Tymczasem należy mieć na uwadze, że kupując części samochodowe online, przysługuje nam możliwość ich zwrotu w przeciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki i to bez potrzeby podawania jakiegokolwiek powodu.

 

Oczywiście w przypadku zakupów przez internet zawsze istnieje pewne ryzyko trafienia na nieuczciwy sklep, który sprzeda nam nieoryginalny produkt lub będzie nam później utrudniał dokonanie reklamacji. Na szczęście tego typu nieprawidłowości dotyczą jedynie małego odsetka wszystkich transakcji przeprowadzanych obecnie w sieci.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. autoczescionline24.pl to poprostu kanciarze i tyle. Zamiast zamówionych części np Delphi, TRW, przysyłają odpowiedniki firmy STARK. Jest to ich marka, celowo z zawyżonymi cenami, aby potencjalny naiwny klient pomyślał 'o.., chociaż dobrali mi inną droższą część, pewnie lepsza’. A tak naprawdę jest to podły chwyt. To tak jakby ktoś np w intercars zamówił amortyzatory Bilstein za 500zł, a otrzymał odpowiedniki 4max które w cenniku widniały by za 800zł, a w rzeczywistości powinny kosztować góra 200zł.
    Więc nie łapcie się na atrakcyjne ceny bo tak naprawdę zapłacicie 3x tyle, już nie mówiąc, że poprostu przychodzą części nie tych producentów co się wybiera. Żenada i tyle w temacie.. nigdy więcej u tych typów nic nie kupię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic X Prototype

Honda NSX – znamy ceny