w

Jak brzmi bawarski cruiser? Jeżeli masz BMW R18, to nie potrzebujesz muzyki

BMW R18 - dźwięk silnika
Jak brzmi bawarski cruiser? Jeżeli masz BMW R18, to nie potrzebujesz muzyki

Znaczna liczba producentów postanowiła wycofać cruisery z oferty. Tymczasem BMW zaprezentowało nowy tego typu model.

BMW R18, bo taką nosi nazwę, imponuje pod względem stylistycznym. To bez wątpienia jeden z najlepiej narysowanych, klasycznych jednośladów tego wieku. Jego wyjątkowość podkreślają detale nawiązujące do zabytkowych modeli bawarskiej marki. Po prostu majstersztyk.

BMW R18 już po premierze

Nowy jednoślad BMW doczekał się już polskiej premiery. To oznacza, że klienci mogą go spotkać w salonach i składać zamówienia. Czy będzie cieszył się wzięciem? Według nas tak, ponieważ wciąż nie brakuje zwolenników cruiserów, a jedynym poważnym konkurentem tego sprzętu jest Harley-Davidson.

Nie testujemy zbyt często motocykli (prawie wcale), ale w tym przypadku będziemy chcieli zrobić wyjątek. R18 to bez wątpienia jeden z tych modeli, które trzeba sprawdzić, żeby przypomnieć sobie o pierwotnych odczuciach zza kierownicy.

Sercem tej poważnej maszyny jest 2-cylindrowy silnik typu bokser o pojemności 1,8 litra. Jaki ma potencjał? 90 koni mechanicznych i 158 niutonometrów. Za przeniesienie mocy na tylne koło odpowiada 6-biegowa skrzynia. Masa własna? Aż 345 kilogramów. Tak, jest to bardzo ciężki motocykl, ale to jedynie potęguje wrażenie, jakie robi.

Do sieci trafiło już bardzo wiele zdjęć, ale tym razem chcieliśmy Wam przedstawić brzmienie BMW R18. Warto poświęcić pół minuty, by posłuchać, jak ładne „śpiewa” ten spory bokser:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyprzedzanie przed przejściem

Ten pośpiech mógł doprowadzić do tragedii. Kierowca Toyoty wyprzedził przed przejściem dla pieszych (wideo)

TIR zepchnął osobówkę

TIR uderzył w osobówkę, która wpadła przed maskę Mercedesa. Fart kierowcy SUV-a (wideo)