w

Jaguar pracuje nad systemem przeźroczystych słupków bocznych

To może być prawdziwa rewolucja – współczesne samochody posiadają masywne słupki boczne, które często poważnie ograniczają widoczność. Brytyjczycy właśnie testują system, który pomoże rozwiązać ten problem.

https://www.youtube.com/watch?v=c98h41TkREA

Nowy system o roboczej nazwie 360 Urban Windscreen to rozwinięcie zademonstrowanej wcześniej przez Land Rovera technologii przeźroczystej maski. Jego działanie opiera się na kamerach umieszczonych w tzw. martwych polach, a obraz z nich będzie wyświetlany na umieszczonych w słupkach bocznych specjalnych ekranach, co pozwoli na zapewnienie pełnej widoczności wokół samochodu. To jednak nie koniec innowacji – nowy system nawigacji z funkcją „Follow Me” wyświetla wirtualny obraz samochodu, który dokładnie poprowadzi nas do celu. Całość wygląda niezwykle imponująco i może znacznie poprawić bezpieczeństwo – jesteśmy ciekawi kiedy ostateczna wersja systemu trafi do seryjnych modeli.

 

Źródło: WCF, Jaguar

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapowiedź nowej Skody Superb

Nowy Ford GT zadebiutuje w Detroit?