w

Infiniti rozwija gamę

Japończycy wiedzą, że aby skutecznie rywalizować z takimi tuzami jak BMW, Audi i Mercedes, trzeba wypełnić każdą możliwą niszę. Właśnie dlatego już w niedalekiej przyszłości zobaczymy kilka nowych modeli.

infiniti_q80_inspiration

Przy okazji uroczystości otwarcia nowego studia stylistycznego Infiniti w Londynie, czołowi przedstawiciele marki zapowiedzieli plany na najbliższe lata. Zakładają one poszerzenie gamy modelowej o 60% do 2020 roku, co będzie kluczowe w kontekście dalszego rozwoju marki. Nie ujawniono dalszych szczegółów, ale z wcześniejszych zapowiedzi wiemy, że już w przyszłym roku ma się pojawić produkcyjna wersja kompaktowego modelu Q30. Nieco później poznamy bazującego na nim crossovera QX30. Ponadto Infiniti od dłuższego czasu szykuje elektryczny model LE, garściami czerpiący z Nissana Leafa. Podejrzewamy również, że mający zadebiutować w Paryżu koncepcyjny model Q80 Inspiration jest zapowiedzią nadchodzącej flagowej limuzyny. Pozostaje nam tylko czekać na dalszy rozwój wypadków…

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzi pickup ze znaczkiem Fiata

Toyota C-HR Concept