w

Imponujący, w pełni funkcjonalny model Forda Rangera wykonany z drewna

Ford Ranger z drewna
Imponujący, w pełni funkcjonalny model Forda Rangera wykonany z drewna

Mistrzowie obróbki drewna mają wyobraźnię i zdolności, których nie powstydziliby się najwięksi artyści. Z kilku niepozornych kawałków tego surowca są w stanie zrobić coś niesamowitego.

Dotyczy to także kategorii modelarskiej. Istnieje mnóstwo projektów na bazie drewna, wśród których znajdziemy samochody w pomniejszonej skali. W niektórych przypadkach mogą być one w pełni funkcjonalne, co tylko podkreśla ich jakość, a co za tym idzie – dbałość o szczegóły.

Ford Ranger z drewna

Ten twór jest tego najlepszym przykładem. To Ford Ranger, czyli amerykański pick-up, który został doskonale odwzorowany. Za bazę posłużył jeden duży klocek drewna, który został odpowiednio wyrzeźbiony. Konieczne było użycie takich narzędzi, jak piła ręczna, dłuto i młotek.

Pickup z drewna
Model posiada prawdziwe zawieszenie, komorę silnika i funkcjonalne drzwi

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek cięć konieczne było dokładne zaznaczenie linii – za pomocą ołówka. Staranne wykonywanie tej czynności jest kluczem do sukcesu – wystarczy jeden błąd, by już na etapie zaawansowanej obróbki zepsuć cały projekt.

Autor stworzył coś niesamowitego. Dbałość o detale imponuje. Już za same koła należą się niskie ukłony! Grill wygląda świetnie, podobnie jak każde przetłoczenie. Wrażenie robią także idealne proporcje. Co ciekawe, pojazd zyskał też zawieszenie, prawidłowo działające drzwi i klapę oraz odwzorowaną komorę silnika. Cały proces twórczy możecie zobaczyć na Woodworking Art:

Ford Ranger na rynek europejski

Przypomnijmy, że to jedyny pick-up oferowany przez tę markę na Starym Kontynencie. Auto wyróżnia się przyjemnym designem i dobrymi właściwościami terenowymi. Dzięki masywnemu podwoziu, skrzynia załadunkowa może zostać obciążona ponad toną ładunku.

W gamie jednostek napędowych znajdziemy dwulitrowego diesla, który jest dostępny w trzech wariantach mocy: 130-, 170- i 213-konnym. Podstawowa wersja występuje z 6-biegowym manualem, a dwie pozostałe o większym potencjale mogą mieć także 10-biegową skrzynię automatyczną.

Ceny tego użytkowego modelu startują od 103 030 zł netto. Za topową odmianę Raptor trzeba zapłacić natomiast 200 850 zł netto.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mijanka autokarów

Ryzykowna mijanka nad przepaścią: Kierowcy autokarów muszą mieć nerwy ze stali!

Test zderzeniowy supersamochodu

Rozbicie dwóch aut o wartości 20 milionów złotych: Wszystko dla bezpieczeństwa