w

Ile mocy mógł stracić 20-letni Ford Mondeo ST220? (Video)

Motoryzacja również ulega próbie czasu. Tak jak ludzie się starzeją i są coraz mnie sprawne, tak i samochody wykazują coraz większy poziom zmęczenia. Owszem, odpowiednio dbane mogą wytrwać więcej niż organizm człowieka, ale jednak…

Jednym z przejawów procesów starzenia w autach jest utrata mocy. Na przełomie dwóch dekad praktycznie każde auto ma mniejszą liczbę koni, niż podczas wyjazdu z fabryki. Ile jednak można stracić po tylu latach i przejechaniu 150 000 km?

Pewien śmiałek postanowił to sprawdzić na przykładzie starego Forda Mondeo ST200. Auto ma pod maską 2,5-litrowe V6, które w chwili wyprodukowania, czyli w 2000 roku oferowało 200 KM oraz 235 Nm momentu obrotowego. Teraz te wartości są wyraźnie mniejsze. Jak bardzo? Zdradzają to już pierwsze minuty poniższego materiału (start od 2:25):

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jeep Grand Cherokee Trackhawk vs Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio – drag race (Video)

Przejazd Kubicy z wczorajszych testów w Barcelonie (Video)