w

Idealny materiał na youngtimera: Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series na sprzedaż

Idealny materiał na youngtimera: Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series na sprzedaż

Współczesne samochody są zazwyczaj naszpikowane elektroniką i skomplikowanymi rozwiązaniami. Nie mają w sobie jednak zadatków na klasyki.

Są jednak pewne wyjątki, czego przykładem może być Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series. Ta długa nazwa skrywa maszynę, która przez następne pokolenia będzie uznawana za motoryzacyjnego dinozaura – wzbudzającego respekt, o jakim mogą zapomnieć elektryczne zabawki na czterech kółkach.

CLK 63 AMG Black Series silnik
Jednostka V8 o pojemności 6,2 litra oferuje 500 KM i 630 Nm

Pod długą maską pięknego, charakternego coupe znajduje się benzynowy silnik 6.2 V8, którego próżno szukać we współczesnych samochodach niemieckiego producenta. Oferuje on 500 koni mechanicznych oraz 630 niutonometrów.

CLK AMG Black Series
CLK 63 Black Series rozwija setkę w 4 sekundy i rozpędza się do 300 km/h

Z jednostką współpracuje siedmiobiegowa przekładnia automatyczna, która kieruje cały potencjał na tylne koła. Szaleństwo. W takiej konfiguracji można liczyć na pierwszą setkę w około 4 sekundy i prędkość maksymalną sięgającą 300 km/h.

Mercedes-Benz CLK 63 AMG Black Series na sprzedaż

Warto dodać, że wyprodukowano zaledwie 500 egzemplarzy, z których około 300 trafiło do Stanów Zjednoczonych. I właśnie jeden z nich trafi na aukcję RM Sotheby’s 22 maja bieżącego roku. Pochodzi z 2008 roku i pokonał 8100 mil, czyli 13 035 kilometrów.

CLK 63 BS interior
Prezentowana sztuka zachowana jest w świetnym stanie. Posiada kilka zamienników, ale właściciel dołącza także oryginalne części

Zdobi go oczywiście czarna karoseria, która skrywa luksusowo-sportowe wnętrze utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej. Nie zabrakło również akcentów z włókna węglowego. Co ciekawe, prezentowana sztuka została wzmocniona o 25 koni mechanicznych, co jest zasługą zmodyfikowanego układu wydechowego. Użytkownik CLK wymienił także tarcze na lżejsze. Każdy oryginalny element został jednak zachowany i jest dostępny wraz z samochodem.

 

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyścig F1 Zadnvoort 1966

Wyścig Formuły 1 na Zandvoort (1966 rok): Niesamowity materiał w kolorze! (wideo)

Lexus LC 500 CV acceleration

Lexus LC 500 Convertible: Jego 5.0 V8 pozwala osiągać 270 km/h! (wideo)