w

I jak ufać policjantowi, skoro tak postępuje? Bez kamerki nie masz szans (wideo)

Skandaliczne zachowanie policjanta
I jak ufać policjantowi, skoro tak postępuje? Bez kamerki nie masz szans (wideo)

Tej zimy mogą zwiększyć się kary za przewinienia w ruchu drogowym. Projekt jest już w Sejmie. Kierowcy będą więc musieli być jeszcze ostrożniejsi.

Surowsze mandaty na pewno wstrzymają zapędy niektórych uczestników ruchu, ale czy sprawią, że mundurowi będą rzetelniej wykonywać swoją pracę? Mamy co do tego naprawdę duże wątpliwości. Zastanawiamy się, jak ufać policjantowi, skoro postępuje tak, jak ten człowiek reprezentujący Wydział Ruchu Drogowego.

Kierowca posiadał kamerę samochodową, która zarejestrowała rzekome przewinienie oraz rozmowę z mundurowym stojącym tuż przy ulicy. Nagrywający nie analizował od razu zarejestrowanego materiału tylko przyjął mandat ufając policjantowi. I to był błąd.

Niebezpieczne wyprzedzanie? Absurd

Jak widać na nagraniu, kierowca jechał prawym pasem i wyprzedzał ciągnik poruszający się około 30 km/h. Nie ryzykował w żaden sposób. Chwilę później minął przejście. I właśnie to poruszyło policjanta, który uznał, że nagrywający wyprzedzał tuż przed przejściem, co jest nieprawdą.

Manewr wyprzedzania został wykonany jeszcze przed liną ciągłą. Sugerowany przez mundurowego brak widoczności był zwyczajnym kłamstwem, podobnie jak stwierdzenie, że odległość od przejścia sięgała długości pojazdu.

Mężczyzna przyjął mandat, ale może odwołać się od niego do sądu w ciągu siedmiu dni. To jednak nie wyjaśnia sprawy. Zachowanie policjanta zasługuje na naganę, utratę pracy oraz osobną sprawę w sądzie. Zwykły człowiek karany jest za oszustwa – w tym przypadku również mieliśmy do czynienia z takim przestępstwem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O krok od potrącenia, Krosno Odrzańskie

Czujny ojciec uratował dziecko przed potrąceniem. Doszłoby do kolejnej tragedii (wideo)

Surowy wyrok za brawurową jazdę

Brawurowa jazda skończyła się wyrokiem. Sąd nałożył grzywnę, zabrał uprawnienia i nakazał sprzedać BMW