w

Hyundai Tucson XRT 2022 – więcej terenowego animuszu

Hyundai Tucson XRT
Hyundai Tucson XRT 2022 - więcej terenowego animuszu

Kompaktowy SUV koreańskiej marki będzie dostępny ze specjalnym pakietem, który ma sugerować więcej off-roadowych zdolności.

Więcej terenowego animuszu to także nieco zadziorniejsza stylistyka. Hyundai Tucson XRT, bo taką nosi nazwę, ma być nieco skuteczniejszy poza asfaltem, ale tak naprawdę musi się przede wszystkim podobać potencjalnemu klientowi lubiącemu takie klimaty.

Ten śmielszy design to efekt zastosowania wyraźniejszych nakładek chroniących dolne części karoserii. Nie zabrakło także innych czarnych akcentów (na lusterkach i listwach okiennych). Dopełnieniem całości są dedykowane 19-calowe felgi przeznczone tylko dla odmiany XRT. Bystry wzrok dostrzeże także dokładki do zderzaków.

Off-roader tylko z pozoru

Wnętrze podobno utrzymano w ciemnej tonacji. Podobno, bo jeszcze nie ujawniono oficjalnych zdjęć kabiny. Niemniej jednak nie należy spodziewać się żadnych rewolucji. Wszystko będzie takie, jak w innych wersjach.

Hyundai Tucson XRT
Więcej osłon to kluczowe zmiany związane z wersją XRT

Hyundai Tucson XRT nie otrzymał żadnych modyfikacji napędowych. To oznacza, że to dalej dobry, wydajny SUV, który sprawdza się przede wszystkim na asfalcie, a nie poza nim. Przypomnijmy, że auto oferuje układy hybrydowe (miękkie, klasyczne i plug-in).

Czy ta odmiana trafi na rynek europejski? Póki co będzie oferowana w Stanach Zjednoczonych. Trudno jednak wykluczyć debiut na Starym Kontynencie. Jeżeli do niego dojdzie, to może okazać się, że marketingowcy wybiorą inną nazwę. Pozostaje więc czekać na wieści od samego producenta.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fartowne uniknięcie potrącenia

Brawurowa ucieczka policjanta. Skoczył przez betonową barierę żeby uniknąć potrącenia (wideo)

Elektryczne plany Peugeota

Peugeot będzie „w pełni elektryczny” do 2030 roku. Kolejna marka rezygnuje z napędów spalinowych