w

Hyundai Tucson 2021 wyceniony: Za bazowy wariant (150 KM) trzeba zapłacić 99 900 zł

Hyundai Tucson 2021 polski cennik
Hyundai Tucson 2021 wyceniony: Za bazowy wariant (150 KM) trzeba zapłacić 99 900 zł

Nowe wcielenie koreańskiego SUV-a to rewolucja stylistyczna, której towarzyszą jakość, high-tech i ekologia. Co ważne, Hyundai Tucson 2021 ma już polski cennik.

Zacznijmy jednak o kilku słowach na temat designu. Tak odważnie narysowanego i jednocześnie udanego wzornictwa dawno nie widzieliśmy. W tym segmencie to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny gracz. Wszystko za sprawą wyjątkowego oświetlenia. Z przodu zastosowano ledowe światła, które zostały wkomponowane w grill. Tylną część karoserii zdobią natomiast minimalistyczne lampy z ledowymi pazurami. Całość dopełniają bardzo dobre proporcje.

Hyundai Tucson 2021 design
Hyundai Tucson 2021 ma bardzo wyrazistą stylistykę

Wnętrze też ma w sobie sporo nowoczesności, ale zachowano w nim odpowiedni poziom ergonomii. Cyfrowe zegary są czytelne i można je personalizować. Tuż obok zagościł wyraźnie pochylony ekran multimedialny, pod którym wygospodarowano przestrzeń na niezależny panel klimatyzacji. Nie zabrakło także smaczków stylistycznych, takich jak wstawki z aluminium, kolorowe dekory czy optyczne przedłużenia dysz nawiewu.

Hyundai Tucson 2021 – ceny

Koreańska nowość doczekała się właśnie debiutu rynkowego w Polsce. Jak już można przeczytać w tytule artykułu, za bazowy egzemplarz trzeba zapłacić 99 900 zł. Tyle kosztuje sztuka ze 150-konnym silnikiem 1.6 T-GDI, 6-biegowym manualem i napędem na przednią oś.

Hyundai Tucson 2021 wnętrze
W kabinie postawiono na mieszankę nowoczesności z ergonomią

Podstawowe wyposażenie (wersja START) obejmuje m.in.: szeroki pakiet asystentów bezpieczeństwa (w tym: utrzymujący pas ruchu, unikający kolizji czołowych, monitorujący zmęczenie kierowcy czy informowania o ograniczeniach prędkości), klimatyzację manualną, elektryczne szyby, kamerę cofania, centralny zamek, automatyczne światła, komputer pokładowy, Bluetooth, 8-calowy ekran dotykowy, 17-calowe felgi stalowe, halogeny oraz składaną kanapę w proporcjach 40:20:40. Tak wygląda cennik odmian spalinowych i miękkich hybryd:

Tucson 2021 ceny
Nowy Hyundai Tucson to wydatek co najmniej 99 900 zł

Warto dodać, że oferta obejmuje także pełne hybrydy. Klienci mają do wyboru dwie konfiguracje napędowe (2WD, 4WD) oraz cztery wariacje wyposażeniowe (Modern, Smart, Executive, Platinum). Fundamentem tych układów jest silnik 1.6 T-GDI wspierany przez elektryczność. Łączna moc zestawu to 230 KM. Za przeniesienie mocy na koła odpowiada 6-biegowa przekładnia automatyczna. Jako że to hybryda typu HEV, niewielka bateria doładowywana jest tylko podczas jazdy. Tak wygląda cennik Hyundaia Tucsona Hybrid:

Hyundai Tucson Hybrid cennik
Hyundai Tucson Hybrid ma 230 KM
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chińska kopia BMW serii 7 - grill

Chińczycy przebili BMW: Włożyli jeszcze większy grill do swojej limuzyny

DTŚ dachowanie i ucieczka na zakręcie mistrzów

Dachowanie na słynnym zakręcie: Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Może poszedł po szwagra?