w

Hyundai Santa Cruz 2021 oficjalnie: odważny pick-up nadjeżdża!

Hyundai Santa Cruz 202
Hyundai Santa Cruz 2021 oficjalnie: odważny pick-up nadjeżdża!

Południowokoreańska marka nie próżnuje. Po debiucie  SUV-ów oraz elektrycznych i sportowych modeli, nadszedł czas na pick-upa!

Oto Hyundai Santa Cruz w pełnej okazałości. Samochód, który podkreśla, że projektanci tego producenta mają świetnie naostrzone ołówki i potrafią z nich korzystać. Auto nie przypomina żadnego potencjalnego konkurenta – zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Hyundai Santa Cruz design
Odważna stylistyka zwraca na siebie uwagę

Front nawiązuje do Tucsona, co oznacza dzielone reflektory w bardzo przyjemnej formie. W oczy rzuca się także pokaźny grill. Z tyłu natomiast znalazły się lampy zachodzące na klapę bagażnika. Całość emanuje stylem, który dotąd był nieznany w tym segmencie.

Santa Cruz cockpit
Wnętrze oraz instrumenty pokładowe został przejęte od Tucsona

Wnętrze również nie rozczarowuje – kokpit jest taki, jak w Tucsonie. Znajdziemy tu wiele nowoczesnych instrumentów pokładowych, wśród którym prym wiedze dotykowy ekran multimedialny o czytelnym interfejsie. Poniżej wygospodarowano niezależny panel klimatyzacji.

Hyundai Santa Cruz 2021
W drugim rzędzie na pewno nie będzie równie wygodnie, jak w Tucsonie (inny kąt pochylenia oparcia)

Uwagę zwracają także liczne dekory. Kabina jest oczywiście pięcioosobowa. Trudno mówić o przestrzeni bazując jedynie na zdjęciach, ale podejrzewamy, że wymiary pozwolą na wygodną podróż dla czterech dorosłych.

Santa cruz skrzynia załadunkowa
Długość przestrzeni załadunkowej ma 132 centymetry

Długość przestrzeni załadunkowej sięga 132 centymetrów, co nie jest rekordem. Można jednak liczyć na wiele praktycznych rozwiązań – w tym podwójną podłogę. Istnieje też możliwość zastosowania wysuwania, co bardzo ułatwia wkładanie i wyciąganie cięższych przedmiotów.

Hyundai Santa Cruz silniki
W gamie znajdują się dwie jednostki benzynowe o pojemności 2,5 litra: wolnossąca i doładowana

Pod maską znajduje może znaleźć się wolnossąca jednostka benzynowa o pojemności 2,5 litra generująca 190 koni mechanicznych i 240 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Współpracuje z nim ośmiobiegowa przekładnia automatyczna.

Dla tych, którzy oczekują większych wrażeń, przygotowano także 2,5-litrowy, doładowany silnik benzynowy produkujący 275 koni mechanicznych i 420 niutonometrów. Tutaj także można liczyć na ośmiobiegowy automat.

Santa Cruz napęd
Auto oferuje oczywiście napęd na obie osie

Auto zostało oczywiście wyposażone w napęd na obie osie. Nie zabrakło również systemów bezpieczeństwa, takich jak asystenci toru jazdy, awaryjnego hamowania, ostrzegania przed kolizją, monitorowania martwego pola i ostrzegania o ruchu prostopadłym podczas cofania. Na pokładzie jest też adaptacyjny tempomat i system kamer zintegrowany pełniący funkcje dodatkowych lusterek.

Santa Cruz gdzie oferowany
Kluczowym rynkiem ma być Ameryka Północna

Hyundai Santa Cruz ma być pick-upem o charakterze SUV-a. To oznacza mniejsze walory użytkowe, ale znacznie wyższy komfort na co dzień. To oferta dla tych, którzy chcą pick-upa, ale raczej nie przewożą ciężkich ładunków. Samochód trafi na amerykański rynek jeszcze w tym roku. Póki co nie ma informacji na temat przyszłości w Europie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Arona facelift 2021

SEAT Arona 2021 (lifting) – zmiany nie tylko we wnętrzu

Mercedes EQS 2021

Mercedes EQS z zasięgiem 770 kilometrów. To pierwsza elektryczna limuzyna na rynku