w

Hummer powraca – z wielką mocą…

Hummer był ikoną amerykańskiego wojska. Jego następna generacja przekształciła się w auto dla… celebrytów. Po kilku latach projekt wraca do łask, ale w zupełnie nowej postaci.

Co ciekawe, auto zostanie wprowadzone przez GMC. Nie oczekujcie jednak kwadratowego SUV-a. Najnowsze wcielenie tego samochodu jest pick-upem – z pewnością całkiem dużym… Jeszcze bardziej zaskakuje jednak układ napędowy, który ma być w pełni elektryczny.

Ekologiczny charakter ma mieszać się ze świetnymi osiągami. Silnik oferuje aż 1000 KM i 15574 Nm – to wręcz absurdalne wartości. Sprint do setki ma trwać około 3 sekund. Mamy nadzieję, że inżynierowie popracują także nad układem jezdnym, hamulcami i zawieszeniem. W końcu będzie tym trzeba skręcać i wytracać prędkość. Nowy Hummer ma zostać pokazany 20 maja – w wersji przedprodukcyjnej.Cóż, Tesla Cybertruck będzie mieć poważnego konkurenta…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieuwaga i… przypadkowy skok z przyczepy (Video)

Renault Megane 2020 – lifting