w

Honda Jazz Prototype

Honda opublikowała pierwsze zdjęcia prototypu nowej Hondy Jazz. Auto zadebiutuje podczas paryskiego salonu Mondial de l?Automobile 2014.

honda_jazz_prototype_2014_2

Prototyp wyróżnia się całkowicie zmienionym nadwoziem o opływowych, nowoczesnych kształtach. Wymiary zewnętrzne zmieniły się w stosunku do poprzedniej wersji modelu. Auto jest dłuższe od poprzednika o 15 mm i ma o 30 mm większy rozstaw osi. A to oznacza więcej miejsca w kabinie pasażerskiej.

 

Europejska Honda Jazz trzeciej generacji powstanie na bazie opracowanej przez firmę, globalnej kompaktowej płyty podłogowej. Samochód zachowa układ z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa, który Honda zastosowała w poprzedniej wersji Jazza, a także w Civicu oraz w niedawno zapowiedzianym modelu HR-V. Tego typu rozwiązanie pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń we wnętrzu, zwiększając jego funkcjonalność i możliwości załadunkowe.

honda_jazz_prototype_2014_1

Auto wejdzie do sprzedaży latem 2015 roku. Pod maską znajdzie się nowa, benzynowa jednostka o pojemności 1,3 litra z rodziny i-VTEC, która będzie współpracowała z sześciobiegową przekładnią manualną lub skrzynią CVT.

 

Źródło: Honda

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Veneno Roadster na sprzedaż!

Duży wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce