w

Honda CR-V 2023 na zdjęciu patentowym. Wyraźna zmiana designu

Honda CR-V 2023
Honda CR-V 2023 na zdjęciu patentowym. Wyraźna zmiana designu

Japoński SUV aktualnej generacji został zaprezentowany w 2016 roku. Nic więc dziwnego że wkrótce przyjdzie czas na zmiany.

Do sieci wyciekło zdjęcie patentowe, które ujawnia, jak wygląda Honda CR-V 2023. Po linii przeszkleń bocznych oraz innych przetłoczeniach można wywnioskować, że nie jest to lifting, tylko zupełnie nowa, szósta generacja.

To dopiero pierwsza taka grafika, która ujrzała światło dzienne i nie da się na niej dostrzec wszystkich szczegółów. Niemniej jednak front samochodu jest bardzo dobrze widoczny i nie skrywa żadnych tajemnic.

Honda CR-V 2023 – upodobniona do najnowszych modeli

Nietrudno dostrzec nawiązania do najnowszych samochodów japońskiego producenta. Pas przedni przypomina model Civic. Przed długą maską znalazły się wąskie reflektory LED, które zostały połączone chromowaną listwą.

Nieco niżej wkomponowano duży grill, który sąsiaduje z masywnym zderzakiem. Można również dostrzec kilka ciekawych przetłoczeń nadających sylwetce odrobinę dynamiki. Nie mogło oczywiście zabraknąć osłon biegnących wokół dolnych krawędzi karoserii.

Honda CR-V 2023 - zdjęcie patentowe
Design SUV-a nowej generacji jest stonowany i elegancki

Tył samochodu nie został ujawniony, ale kąt zdjęcia pozwala wywnioskować, że lampy pozostały pionowe i sąsiadują ze słupkami. Jesteśmy ciekawi, czy wciąż zachodzą na klapę bagażnika i jaki jest ich dokładny kształt.

Jeżeli chodzi o wnętrze, to jest jeszcze za wcześnie, by mieć pewność, co do jego szczegółów. Podejrzewamy, że instrumenty będą takie same, jak w Civicu, ale sam układ i kokpit mogą się nieco różnić. Z pewnością będzie też znacznie bardziej przestronnie.

Gama silników będzie pewnie zawierać układy hybrydowe. Jakie? Na odpowiedź przyjdzie jeszcze czas, gdy Honda CR-V 2023 doczeka się oficjalnej premiery.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudane brawurowe zawracanie

Chciał zawrócić jak Borewicz, ale zabrakło umiejętności. Było słychać tylko mechaniczny stukot (wideo)

Navitel RE 5 DUAL

Navitel RE 5 DUAL – Nawigacja z kamerą, czyli sprzęt wielozadaniowy (test)