w

Honda Civic Type R z torowymi rekordami

Nowy Civic Type R uchodzi już za najbardziej ekstremalnego hot hatcha dostępnego na naszym rynku. Wkrótce będziemy mieli okazję to sprawdzić.

honda_civic_type_r_2015_oficjalnie_2

Póki co nasz apetyt rozbudziła informacja na temat rekordów topowej odmiany kompaktowej Hondy. Sportowy dział Hondy postanowił zwiedzić torową mapę Europy i pokazać kto na niej rządzi w segmencie C. W efekcie tory Silverstone (Wielka Brytania), Spa-Francorchamps (Belgia), Monza (Włochy), Hungaroring (Węgry), Estoril (Portugalia) zostały zdominowane w kategorii przednionapędówek przez Civica Type R. Co ciekawe, próby czasowe były podejmowanie nie przez jednego, a kilku kierowców wśród których znajdziemy takie tuzy motorsportu jak Norbert Michelisz, Bruno Correia i Rob Huff. To pokazuje, że ten model w rękach dobrego kierowcy potrafi bardzo wiele.

 

Źródło: Autoblog

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kia stworzy miejskiego crossovera

Mercedes-AMG GT R – zapowiedź