w

Honda Civic Type R 2022 potwierdzona. I to z manualem

Honda Civic Type R 2022 green light
Honda Civic Type R 2022 potwierdzona. I to z manualem

Takie informacje zawsze budzą uśmiech fanów spalinowej motoryzacji. Japoński hot hatch doczeka się nowej generacji.

Honda Civic Type R 2022 zostanie wkrótce zaprojektowana. Marka nie kazała nam za długo czekać na tę informację. I słusznie, bo era samochodów na benzynę powoli dobiega końca. Przynajmniej takie są założenia. Sportowa odmiana kompaktowego modelu będzie jako ostatnia skrywać konwencjonalny układ napędowy.

Nie należy się spodziewać wyraźnych zmian. Najpewniej będzie to rozwinięcie dotychczasowej koncepcji. To oznacza, że pod maską znajdzie się dwulitrowy, doładowany silnik oddający do dyspozycji około 320 koni mechanicznych i 400 niutonometrów. Co istotne, sześciobiegowa skrzynia manualna pozostanie w ofercie.

Napęd? Wyłącznie na oś przednią. Żaden Civic jedenastej generacji nie będzie dostępny z AWD. Można za to spodziewać się sportowych wrażeń, twardego zawieszenia i surowego charakteru. Pozostaje już tylko uzbroić się w cierpliwość.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DS 9 premiera

DS 9 już w Polsce – wrażenia z jazdy, ceny, dane techniczne

Samochód za 30 000 zł 2021

Jakie auto kupić za 30 tysięcy złotych (2021): benzyna, diesel, LPG