w

Honda Civic 2025 ma mocniejszy układ napędowy. Jest też kilka nowych detali

Honda Civic 2025
Honda Civic 2025 ma mocniejszy układ napędowy. Jest też kilka nowych detali

To wciąż jeden z najważniejszych kompaktów w historii i fundament sprzedaży japońskiej marki. Najnowsze wydanie to oczywiście aktualnie oferowana generacja, tyle że lekkich modernizacjach.

Honda Civic 2025 wkrótce trafi do salonów. Jako że to model globalny, odświeżone wydanie trafi na światowe rynki – w tym amerykańskie i europejskie. Jak widać, nie ma mowy o rewolucji. Producent postanowił udoskonalić to, co uznał za słuszne, ale bez dużych ingerencji w stylistykę czy układ napędowy.

Zacznijmy od designu, który został podkreślony za pośrednictwem zmodyfikowanych elementów pasa przedniego. Mamy na myśli przede wszystkim nowy grill, który ma nieco inny kształt. Modernizacji uległ także zderzak. Obie części lekko podrasowały wygląd samochodu, co może spodobać się kierowcom o sportowym zacięciu.

Honda Civic 2025
Honda Civic 2025

Wnętrze pozostało niemal identyczne. W kabinie pojawiło się więcej gniazd USB typu C. Oprócz tego, topowy ekran multimedialny o przekątnej 9 cali korzysta z funkcji Google oraz zapewnia bezprzewodową łączność Android Auto i Apple CarPlay.

Honda Civic 2025 – dane techniczne

Podobnie jak przed liftingiem, japońskie auto będzie oferowane z hybrydą samoładującą w układzie szeregowym. To też oznacza, że rolą silnika spalinowego jest generowanie prądu przekazywanego do akumulatora, a stamtąd – do jednostek elektrycznych napędzających koła.

Agregatem pozostanie dwulitrowa konstrukcja benzynowa. Inżynierowie postanowili zwiększyć potencjał systemowy ze 184 do 200 koni mechanicznych. Według przedstawicieli marki, będzie to jedyna konfiguracja napędowa w tym modelu.

Honda Civic 2025 - wnętrze
Honda Civic 2025

Dotychczas na wybranych rynkach można było spotkać również konwencjonalny układ oparty na doładowanym silniku o pojemności 1,5 litra. Znamy go z poprzedniego wcielenia kompaktowego modelu. Teraz jednak już nie będzie proponowany.

>Honda Freed 2024. Takich aut nam trzeba

Honda Civic 2025 otrzymała także przeprojektowane zawieszenie, które ma charakteryzować się większą wydajnością. Póki co nikt nie mówi o usportowionej odmianie.

Ceny odświeżonego modelu i termin debiutu na europejskim rynku nie są znane. Wiemy jedynie, że w Stanach Zjednoczonych dołączy latem tego roku, a jego ceny będą startować od 30 tysięcy dolarów. Na Starym Kontynencie będzie pewnie później i drożej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny aut 1998 vs 2024

Ceny nowych aut w 1998 roku. Porównanie z aktualnymi zaskakuje!

Malowanie Senny

McLaren wprowadza malowanie Senny. To hołd dla legendy F1