w

HIT z Kraśnika. Licznik cofnięty o 600 tysięcy kilometrów

Cofnięty licznik w Kraśniku
HIT z Kraśnika. Licznik cofnięty o 600 tysięcy kilometrów

Kraśnik jest ostatnio bohaterem wielu opowieści. Kolejna z nich związana jest z samochodami i policją, co oczywiście nie wróży nic pozytywnego.

Policjanci z lokalnego oddziału drogówki zatrzymali do rutynowej samochód dostawczy francuskiej marki. Podjęli się próby sprawdzenia parametrów i historii auta. Szybko okazało się, że istnieją kolosalne różnice między wskazaniem licznika, a wpisem w bazie danych.

Jak duża była rozbieżność? Tak, 600 tysięcy kilometrów. Tłumaczenia kierowcy były wsparte kontaktem z właścicielem.  Mężczyzna przyznał, że w pojeździe był wymieniany licznik, ale osoby za to odpowiedzialne zapomniały tego zgłosić.

Samochód został więc czasowo przejęty przez policję i zabezpieczony. Wkrótce ruszy śledztwo, w wyniku którego śledczy mają ustalić ciąg zdarzeń i powód wymiany wskaźników. Pamiętajmy, że władze zmieniły niedawno prawo i teraz za cofnięcie licznika grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KWP w Lublinie

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potężne zderzenie z budynkiem. W kabinie matka z dziećmi

Dacia Spring Electric 2021

To będzie najtańsze auto elektryczne! Dacia udostępniła zapowiedź nowego modelu