w

Hit! Dacia stworzy nowego SUV-a, który zastąpi dwa modele

Dacia Hybrid
Nowy model będzie dostępny w wersji hybrydowej

Gama modelowa rumuńskiej marki zostanie delikatnie pomniejszona. Z oferty zniknął już Logan MCV (kombi) i wkrótce taki sam los spotka Lodgy (minivan).

To stworzy miejsce dla nowego samochodu, który może zastąpić oba znikające z rynku. Nazwa nie jest jeszcze znana. W sieci krąży określenie Grand Duster, ale to raczej mało prawdopodobne. Będzie to z pewnością SUV lub crossover, który może okazać się największym modelem Dacii.

Niezależni graficy pracują już nad własnymi wizualizacjami tego auta. Najlepszą z nich stworzył X-Tomi. Trzeba przyznać, że projekt robi bardzo dobre wrażenie. Design łączy konserwatywną sylwetkę z nowoczesnymi elementami oświetlenia i bardzo zgrabnie poprowadzonymi przetłoczeniami. Fajnie prezentują się także wyraźnie zaznaczone błotniki i zwężająca się linia okien. Gdyby nowy model wyglądał tak dobrze i miał dobrą cenę, to z pewnością znalazłby dużą grupę odbiorców.

Wnętrze na pewno będzie posiadać szereg praktycznych rozwiązań. Możemy też spodziewać się wielu instrumentów z Renault. To samo dotyczy bagażu technologicznego (systemów bezpieczeństwa). Nowy model będzie miał najprawdopodobniej trzy rzędy siedzeń dla siedmiu osób.

W gamie jednostek napędowych mogłyby znaleźć się konstrukcje znane z Dustera. Najrozsądniejszymi wariantami są 1,5-litrowy diesel (90-115 KM) i nowy silnik benzynowy z rodziny TCe o pojemności 1,3 litra (130-150 KM).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niezrozumiały atak na rondzie. Wymusił pierwszeństwo i skopał auto

Ford Kuga Plug-In Hybrid ST-Line – Wariant ekologiczny