w

Historia skradzionego generatora, który doprowadził policję do niezwykłej kolekcji aut

Hiszpańska policja prowadziła śledztwo dotyczące kradzieży generatora ważącego niemal trzy tony. Po wielu godzinach pracy, udało się złapać trop, który doprowadził funkcjonariuszy do Getarii (gmina w prowincji Guipuzcoa, Kraj Basków).

Urządzenie zostało odnalezione na zalesionej posesji znajdującej się dość daleko od cywilizacji. Tuż obok zaparkowana została ciężarówka, która pomogła w kradzieży. Na miejscu zatrzymano 42-letniego mężczyznę, w posiadaniu którego były dwa pistolety, paralizator i około 10 tysięcy euro. Mundurowi z grupy Ertzaintza postanowili oczywiście przeszukać cały teren.

I tak natrafili na hangar, w którym znajdowała się niesamowita kolekcja samochodów z lat 80. i 90. obejmująca hot hatche, auta wyścigowe i rajdowe. Jak można się domyślać, nie były to byle jakie modele. Większość to prawdziwe ikony motoryzacji: Renault 5 Turbo, Peugeot 205 GTI, BMW M3 (E30 i E36), Ford Escort RS Cosworth, Ford Sierra RS500 Cosworth, Mercedes-Benz 190E Cosworth Evolution II, Mitsubishi Lancer Evolution (IV, VI oraz VI Tommi Mäkinen Edition) oraz Lancia Delta HF Integrale. Podobnie jak generator, pojazdy zostały skradzione. Jeżeli uda się ustalić pierwotnych właścicieli, to z pewnością będzie możliwość ich odzyskania. Jeśli nie, mogą trafić pod młotek.

Źródło: Ertzaintza

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf GTI 2020 – bez tajemnic, bez zaskoczeń

Audi RS Q3 Sportback ABT