w

Herbatka i warcaby w sportowym aucie? To oferuje nowa edycja specjalna Ferrari Roma

Ferrari Roma Ming Dynasty
Herbatka i warcaby w sportowym aucie? To oferuje nowa edycja specjalna Ferrari Roma

Zamożni klienci, którzy kupują drogie, prestiżowe samochody mają bardzo duże wymagania. Nierzadko oczekują szerokiej personalizacji. Nie zawsze jednak to wystarcza.

W odpowiedzi na te wyśrubowane oczekiwania powstają edycje specjalne, które są limitowane do konkretnej liczby sztuk. Świetnym tego przykładem może być Ferrari Roma w prezentowanej konfiguracji. Została ona stworzona z okazji 30-lecia na chińskim rynku.

Jeżeli chcesz ją kupić i jakimś cudem jesteś Chińczykiem czytającym po polsku ten artykuł, to i tak musimy Cię zmartwić. Auto doczeka się tylko jednej sztuki. Za jej design odpowiada chiński projektant, Jiang Qiong.

Włoski samochód został pokryty lakierem Sanusilver Matte uzupełnionym akcentami Rosso Magma Glossy (progi, pas środkowy). Co ciekawe, inspiracją do takiego połączenia mają być meble i sztuka z dynastii Ming. Brzmi poważnie.

Ferrari Roma Special Edition
Unikatowe połączenie faktur i kolorów ma nawiązywać do przedmiotów z Dynastii Ming

Wnętrze wykończono na czerwono – ze srebrnymi wstawkami, które elegancko kontrastują z dominującą barwą. Oprócz tego jest tu złota tabliczka z symbolem 30. Wykonano ją z oczywistego surowca.

Na tym nie koniec. Prezentowane Ferrari Roma posiada nietypowe akcesoria. Wśród nich znajduje się zestaw do herbaty umieszczony w oryginalnym. Jak można się domyślać, tutaj także istotne było wykończenie.

Ferrari Roma bag of tea
W pudełku znajdziemy specjalnie dobraną herbatę, która jest jednym z licznych dodatków edycji specjalnej

Projektant stworzył także dyfuzor zapachowy wykonany z hebanu i kryształu. Na tym nie koniec. Kolekcja obejmuje hebanowe pudełko na cygara. Dopełnieniem całości są kaszmirowe tkaniny i chińskie warcaby.

Tak, to zestaw ewidentnie pod chińskiego klienta. Serce jest już jednak w pełni europejskie. To doładowane V8 o pojemności 3,9 litra. Oddaje do dyspozycji użytkownika 612 koni mechanicznych i pozwala przyspieszać do setki w 3,4 sekundy. Herbatka może się wylać…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scuderia Ferrari

Czy na bolidach Ferrari będzie logo Żubra lub Tyskiego? Właściciel piw podpisał umowę sponsorską z zespołem F1

Stan Wyoming zakaz sprzedaży aut EV

Stan Wyoming przyjął rezolucję o zakazie sprzedaży aut elektrycznych od 2035 roku