w

Haas w komplecie na sezon 2021! Wielkie nazwisko wraca do F1

Schumacher Haas
Haas w komplecie na sezon 2021! Wielkie nazwisko wraca do F1

Amerykański zespół poszedł za ciosem. Dzień po ogłoszeniu pierwszego kierowcy na przyszły sezon, przyszedł czas na prezentacje drugiego.

Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, bo już od miesiąca trwały plotki na ten temat. Drugim reprezenantem Haasa w 2021 roku będzie Mick Schumacher, syn wielokrotnego Mistrza Świata F1. Młody Niemiec najpewniej utrzyma pozycję lidera w F2 i zdobędzie tytuł przed oficjalnym debiutem w Królowej Wyścigów.

Czy młody Schumacher udźwignie presję?

Czego można spodziewać się po Micku? Bez wątpienia jest szybki, ale wielu nie widzi w nim tych samych umiejętności, co w jego tacie. Trudno to oceniać na tym etapie. Haas zyskał jednak wielkie nazwisko i z perspektywy marketingowej na pewno zrobił dobry ruch.

Schumacher Haas
Mick Schumacher w zespole Haas

Pozycja tego zespołu w bieżącym sezonie jest raczej słaba i trudno spodziewać się zmiany. Silniki Ferrari odstają od pozostałych konstrukcji na czym cierpi też Alfa Romeo Racing Orlen. Zbliżający się wyścig na pewno nie zmieni sytuacji, bo druga nitka toru w Bahrajnie jest niezwykle szybka i posiada tylko cztery poważne zakręty.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Haas F1 Team (@haasf1team)

Zdjęcia: Haas

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Russell wygrał w GP Sakhiru 2020

Młody Brytyjczyk pojedzie za Hamiltona! Bottas ma powody do obaw, ale Russell też…

BMW 128ti cena

BMW 128ti wycenione – 265 KM za 173 800 zł