w

Gwałtowny manewr zakończony potężnym zderzeniem. MINI do kasacji (wideo)

Zderzenie MINI z ciężąrówką
Gwałtowny manewr zakończony potężnym zderzeniem. MINI do kasacji (wideo)

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 92 w kierunku miejscowości Pniewy.

Problemy zaczęły się wtedy, gdy kierowca MINI wykonał gwałtowny manewr. Wydaje się, że chciał skorzystać ze zjazdu, ale pomylił go z zatoczką autobusową. Duże prawdopodobieństwo, że przez dłuższy czas nie patrzył na drogę i źle ocenił sytuację.

Użytkownik czerwonego samochodu osobowego przeciął dwa pasy i strefę wyłączoną z ruchu – jednym manewrem. Gdy zorientował się, że nie jest to właściwe miejsce, starał się od razu na pierwotny tor jazdy.

Poślizg i zderzenie

Było jednak już za późno. Poza tym, gwałtowny manewr sprawił, że miejskie auto wpadło w nadsterowność. Kierowca natomiast nie potrafił przywrócić nad nim panowania.

MINI na lewym pasie
Kierowca MINI tuż przed zderzeniem znajdował się na lewym pasie

W końcu wjechał bez żadnej kontroli na pas ruchu, po którym przemieszczał się pojazd ciężarowy. Użytkownik cięższego samochodu starał się hamować, ale nie uniknął kontaktu. gdyby gwałtownie odbił kierownicą mógłby doprowadzić do wywrócenia maszyny.

Doszło do potężnego zderzenia, w wyniku którego MINI nadaje się tylko do kasacji. Mamy nadzieję, że kierowca jechał sam (uderzenie nastąpiło na wysokości prawego, tylnego błotnika, ale przy tak skromnej długości samochodu mogło poważnie naruszyć pasażera.

Uwagę zwracają także piesi, którzy znajdowali się za barierkami energochłonnymi. Mogli dostać odłamkami samochodu, które powstały po zderzeniu. Liczymy jednak na to, że udało im się tego uniknąć.

Pamiętajmy, by nie powtarzać takich manewrów. Nawet jeśli zagapimy się, gdy zjazd będzie bardzo blisko, nie warto gwałtownie skręcać – a tym bardziej na śliskiej nawierzchni. Za kilka kilometrów będzie na pewno kolejne miejsce umożliwiające zjechanie z głównej drogi.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fiat 126p Petter Solberg

Gwiazda rajdów dostała w prezencie Malucha. To był pierwszy samochód tego wybitnego kierowcy!

BMW M5 G-Power

BMW M5 CS od G-Power. Najmocniejsze stało się mocniejsze